cz-blog-kvetinova-lampa-DIY-img

 Květinová lampa DIY


Pro všechny fanoušky květin mám dnes skvělý nápad. Jak již víme, květiny nebo rostliny jsou dobré nejen ve váze, ale např. i v květinovém rámu jako obraz na stěnu nebo ve vertikální zahradě. Dnes je necháme pro změnu viset ze stropu a vytvoříme si krásnou lampu ze květů, ale může to být i květinový věnec (pokud nechcete používat závěsnou květinovou lampu).


Co všechno je potřeba na výrobu:


✓ jednoduchou konstrukci lampy (nebo věnec)

✓ dekorační větve a umělé květiny

✓ lepicí pistoli

✓ provaz

✓ nůžky

✓ žárovku a příp. ještě LED světýlka


 

cz-blog-kvetinova-lampa-DIY-img1

 


Jak postupovat při výrobě květinové lampy:


Nejprve je potřeba pořídit si vhodnou lampu, nejlépe s kovovou konstrukcí. Já jsem použila tuto starou kovovou a pokřivenou. Pro připevnění umělých květin nebo dekoračních větviček na lampu (nebo věnec) jsem použila provaz a také lepicí pistoli (jako vždy).


 

cz-blog-kvetinova-lampa-DIY-img2

 


Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je obtáčet pevně přízi kolem vnějšího obvodu lampy a větviček květů, které se nám budou vinout kolem. Chceme-li je mít na lampě upevněny nastálo, zafixujeme je ještě horkým lepidlem z pistole, (jak jsem to udělala já).


 

cz-blog-kvetinova-lampa-DIY-img3

 


Květiny ovíjíme kolem konstrukce, dokud ji témeř není vidět. Jednu umělou vinoucí rostlinu jsem natáhla i po závěsném kabelu, a nějaké jsem nechala jen tak viset dolů z lampy. Na závěr můžeme ještě doplnit krátkou řetěz s LED světýlky, a květinová lampa je hotová!


 

cz-blog-kvetinova-lampa-DIY-img4

 


Tak, jak se vám líbí tento nápad?


Vyzkoušejte to!