Jak využít proutěné koše v interiéru

 

 

Jak využít proutěné koše v interiéru

 

Koše sloužily kdysi zejména jako nádoba na sklizeň ze zahrady nebo na uskladnění potravin ve sklepě. Zdáse, že těmto časům už nadobro odzvonilo. Přesto se proutěné koše hlásí o slovo více, než kdykoliv předtím, a to právě v interiérovém designu!

 

Mezi jeden z nejvýraznějších trendů posledních měsíců patří zakomponování pletených a proutěných košů do domácnosti. Snad největším důvodem, který hraje ve prospěch těchto košů, je jejich funkčnost a všestrannost. Kromě toho jde o originální doplněk, který se překvapivě hodí téměř do každého stylu v bydlení. Důležité ale je, aby šlo o jednobarevné, přírodní koše. Podívejte se, jak originálně se dají využít v interiéru.

Praktický doplněk do koupelny

Stále se vám nedaří najít ten správný koš na prádlo? Důvodů může být několik. Rozměry, barevnost, materiál... Proutěný koš se hodí do každé koupelny bez ohledu na to, zda jde o minimalistickou černou, čistou bílou nebo trendy pastelovou koupelnu. Kromě toho, v menším provedení se koše hodí i jako doplněk na poličky nebo umyvadlo, do kterých můžete uložit své kosmetické přípravky. Už žádný nepořádek, ale pěkně zorganizované a roztříděné krémy. Zajímavou, ale nanejvýš originální alternativou je i uložení toaletního papíru do nižšího proutěného košíku.

Proutěný koš na kosmetiku

Proutěný koš jako květináč

Určitě nám dáte za pravdu, když řekneme, že prostor, ve kterém je co nejméně "zbytečných" předmětů, působí mnohem příjemněji. Mezi takové předměty mohou patřit například časopisy, deky, ale klidně i další dekorační polštáře. V tom případě není nic lepšího než tyto předměty vložit do proutěného koše. Budete je mít vždy po ruce a zároveň bude prostor působit uklizeněji a vzdušněji. Šmrnc celé místnosti dodají větší zelené květiny, přičemž proutěný koš může sloužit jako vnější ozdobný květináč.

Proutěné koše - doplněk, který prostoru dodá šmrnc

Odkládací prostor do předsíně

Předsíň je místností, na kterou se při zařizování častokrát zapomíná. A to je obrovská chyba! Právě pěkná předsíň dělá první dojem z celé domácnosti. Proutěné koše se výborně hodí i do této místnosti. Využít je můžete jako odkládací prostor na papuče, složené deštníky, a v menším provedení i jako odkládací prostor na klíče.

Proutěný koš jako odkládací prostor na papuče

Organizér na potraviny

Dokážete si představit, jak už nyní proutěné koše vytvářejí útulnou atmosféru? Tím, že jsou umístěny v každé místnosti, propojují celý prostor do jednoho celku. Bát se jich netřeba ani v kuchyni. Mohou sloužit k uložení koření, drobných potravin jako je cibule nebo česnek, a využít se dají i jako úložný prostor na kuchařské knihy. Pokud máte chuť na změnu, připevněte tyto koše na stěnu. Díky tomu získá vaše kuchyně originální vzhled a všechno bude mít své místo.

Proutěné koše na úschovu potravin

Úložný prostor navíc do vaší ložnice

Ať už jde o ložnici, dětský pokoj nebo pokoj pro hosty, i zde se výborně hodí proutěné koše. Jejich využití je maximálně všestranné. Od uložení dekoračních polštářů nebo přikrývky, po roztřídění ponožek v šatníku. Pokud nemáte vestavěné skříně, větší proutěné koše můžete umístit na skříň a vložit do nich vše, co (ne) potřebujete. Totéž platí i v případě dětského pokoje. Do proutěných košů můžete dát lego, věci na kreslení i pomůcky do školy.

Proutěné koše - designový doplněk do každé ložnice

A proč právě proutěné koše?

Proutěné koše jsou opravdu všestranným doplňkem. Jde o výrazný prvek, přesto však nepůsobí rušivě. Hodí se do prostoru zařízeného v minimalistickém, vintage ale i glamour stylu. Domácnosti vdechnou příjemnou, hřejivou a útulnou atmosféru. Jejich neposledním plusem je snadná údržba a nadčasový design.

Proutěné koše - praktické a nadčasové