Zahradní lavice

(2 produktů)

Zahradní lavičky lákají k posezení


Žádný kus nábytku nenavodí romantičtější atmosféru ve vlastní zahradě jako zahradní lavičky. Ať už jako útočiště, abyste si mohli v klidu přečíst knihu, nebo pro chutný koláč po obědě – zahradní lavičky lákají k posezení uprostřed vlastní zeleně. Modely přitom existují od hravých přes přírodní až po moderní. Protože jsou zahradní lavičky málokdy osamoceny, nabízí Möbelix bohatý výběr polštářů, podložek a ochranných obalů pro zkompletování vzhledu. To, který model je pro vás ten správný a co byste měli vědět před koupí zahradní lavičky, se dozvíte na tomto místě.


Zahradní lavičky – různé styly a materiály


Klasické zahradní lavičky poskytují většinou místo pro dvě až tři osoby. Podle toho, zda se rozhodnete pro samostatný kus nebo pro zahradní lavičku v rámci soupravy, měli byste vzít v úvahu své prostorové možnosti a vlastní styl.


Naše rozmanité designy přitom sahají od zahradních laviček ze dřeva ve venkovském stylu až po romantické bílé zahradní lavičky. Mimořádně oblíbené jsou zahradní lavičky z kovu, které výrazně připomínají styl laviček z parků na přelomu století a zejména díky důkladné úpravě s řadou detailů jsou často vidět v městských zahradách.


Mnohé modely jsou zhotoveny z kvalitního dřeva, jako je teak nebo eukalyptus. Ale i zahradní lavičky z polyratanu, především v kombinaci s vhodnými zahradními stoly, zajistí skvělé místo k posezení a oslavě s rodinou a přáteli. Díky materiálu jsou zahradní lavičky odolné vůči povětrnostní vlivům a získají si vás především svou jednoduchou péčí. Ten, kdo chce svou zahradní lavičku dodatečně ochránit, může si v Möbelixu zakoupit vhodný ochranný obal.


Aby zahradní lavičky zůstaly dlouho pěkné


Před koupí zahradní lavičky byste se měli zamyslet nad tím, kam svůj nový oblíbený kus nábytku umístíte. Abyste mohli opravdu relaxovat, měli byste zvolit místo zastíněné stromy nebo keři. Nebudete tam vystaveni zvědavým pohledům sousedů a nebude vás rušit ani dotěrný hluk z ulice.


Důležitým hlediskem při umísťovaní zahradních laviček je i podklad. Máte-li terasu nebo balkón, nemusíte si dělat žádné starosti. Chcete-li však svou zahradní lavičku umístit na zahradě, měli byste podklad důkladně připravit pomocí kamenných desek, aby se zahradní lavička nepřevrátila nebo nezapadla po dešti do mokré půdy. Navíc tak předejdete nepěkným zbarvením a možnému práchnivění své zahradní lavičky. Kvůli ochraně zahradních laviček před napadnutím řasami doporučujeme jejich umístění na stinné místo na vaší zahradě.


Aby váš nábytek zůstal dlouho pěkný, měli byste při čištění rustikálních zahradních laviček ze dřeva upustit od používání utěrky z mikrovlákna. Zbavuje totiž dřevo oleje. Pokud však přesto chcete, aby vaše zahradní lavičky zářily novým leskem, sáhněte po speciálním ošetřujícím oleji. Díky němu budou zahradní lavičky nejen vypadat jako nové, ale navíc odstraní i nečistoty, například zbytky jídel a nápojů.


Nakupujte zahradní lavičky výhodně online


online obchodě Möbelix můžete zahradní lavičky nakoupit velmi jednoduše online. Doručíme vám je pohodlně až domů! Nebo se zastavte v jedné z početných poboček Möbelix a nechte si poradit při výběru zahradních laviček přímo na místě od našich expertů na zahrady.


Zahradní stoly a křesla - všechny kategorie

Zahradní nábytek, zahrada a volný čas - všechny kategorie