POMŮCKY do kuchyně

(122 produktů)

Kuchyňské pomůcky: co je třeba o nich vědět

Souprav kuchyňských pomůcek a kuchyňského příslušenství je často jako máku. Ne všechny jsou však vhodné přesně do vaší kuchyně a pro vaše záliby. Představíme vám oblíbené a praktické kuchyňské pomůcky, které vám ulehčí každodenní život v kuchyni.

Jaké kuchyňské pomůcky budete potřebovat?

Kuchyňské nůžky jsou univerzální kuchyňskou pomůckou a jsou vhodné pro mnohé práce v kuchyni a v domácnosti. Stříhání, rozstříhání na kousky nebo odstřihnutí – nůžky jsou vedle dobrých nožů nenahraditelné. Aby byly vaše nůžky zaručeně nerezové, měli byste si vybrat verzi této kuchyňské pomůcky z ušlechtilé oceli. Chcete-li přistřihnout bylinky nebo naporcovat drůbež, měly by být nůžky vybaveny protiskluzovou ručkou z plastu, abyste měli jistotu při střihání. Kuchyňské nůžky patří ke kuchyňským pomůckám, které vám většinou zůstanou na celý život. Kvalitativně hodnotný model vám bude sloužit i po letech, takže se jeho koupě ukáže jako velmi rozumná. 

I deska ke krájení patří k základní výbavě z hlediska kuchyňských pomůcek, protože se neustále používá při přípravě jídel. Deska ke krájení najde univerzální využití při vykosťování ryb nebo krájení ovoce či chleba a je dostupná z rozličných materiálů, jako je dřevo nebo plast. Nejen u milovníků těstovin patří kuchyňský cedník k základní výbavě. Pomocí cedníku se dá nejen pohodlně slít vývar z uvařených příloh, ale dá se použít i při mytí čerstvě natrhaných bobulí ze zahrady. Protože kuchyňský cedník přichází často do styku s vodou, doporučujeme model z nerezové ušlechtilé oceli. I kuchyňské cedníky ze silikonu jsou stále oblíbenější, protože se dají složit, takže jsou velmi vhodné do kuchyní s malým úložným prostorem. 

Ten, kdo rád připravuje omáčky nebo těsto, ví, že se neobejde bez metličky ke šlehání. Jak byste jinak vymíchali tekuté přísady do tuhého stavu? Oblíbené kuchyňské pomůcky jsou zpravidla dostupné ve dvou materiálech: ušlechtilá ocel a silikon. Silikon je vhodný speciálně pro použití v pánvích a hrncích s povlakem a zabraňuje poškození povrchu. Je však úplně jedno, zda se rozhodnete pro silikon nebo ušlechtilou ocel, oba materiály jsou vhodné k mytí v myčce nádobí a jsou velmi odolné vůči vysokým teplotám. Nakonec záleží jen na vašem osobním vkusu, který materiál opticky víc upřednostňujete.


Online nákup kuchyňských pomůcek

V online obchodě Möbelix můžete kuchyňské pomůcky nakoupit online a my vám je pohodlně doručíme k vám domů! Nebo se zastavte v některé z početných poboček Möbelix a nechte si poradit při výběru kuchyňských pomůcek přímo na místě od našich expertů na kuchyně.


Nádobí, dózy a pomůcky do kuchyně - všechny kategorie

Kuchyně - všechny kategorie