NOŽE a držáky nožů

(21 produktů)

Kuchyňské nože pro každý účel

Kuchyňské nože – co budete potřebovat?

Doby, kdy vaření bylo nutností, jsou už dávno pryč. Mezitím se z práce v kuchyni stala pro mnoho lidí záliba. Příprava jídla je relaxace a požitek zároveň. Proto se v současnosti klade větší důraz i na praktické kuchyňské pomůcky. Kuchyňské nože patří zřejmě k těm nejdůležitějším kuchyňským potřebám. Kromě dobré manipulace je rozhodující, aby byly kuchyňské nože ostré a nerezové. Kuchyňské nože z ušlechtilé oceli splňují tato kritéria. Rozmanitost nožů s nejrůznější délkou a ostřím je velká, nikoliv na všechny potraviny však budete potřebovat speciální čepel. Celkově existuje pět druhů kuchyňských nožů, které by měly patřit k základní výbavě vaší kuchyně: nůž na vaření, nůž na maso, nůž na chléb, nůž na zeleninu a univerzální nůž.

Nůž na vaření: nůž pro různé použití

Tento kuchyňský nůž má mnohostranné využití. Je vhodný k jakémukoliv krájení, především pro ryby, maso a zeleninu. Průměrná délka je 20 cm a dlouhá čepel umožňuje čistý a plynulý řez.

Nůž na maso: správné krájení masa

Pro nůž na maso není žádná pečínka příliš silná. Díky extrémně ostré čepeli a dobré manipulaci pokrájíte i velmi silné maso. Vzhledem k ostrosti je tento kuchyňský nůž často vybaven chráničem prstů.

Nůž na chléb: perfektní krájení

Bílý a černý chléb, pečivo nebo koláč se dají pomocí tohoto kuchyňského nože přesně nakrájet na krajíce. Vlnitý výbrus čepele je zárukou přesných řezů téměř bez drobků. Délka čepele je obvykle 21 centimetrů. Čím je delší, tím přesnější jsou řezy.

Nůž na zeleninu: ideální na loupání

Pro jakékoliv loupání se doporučuje nůž na zeleninu. Díky svému zahnutému tvaru je tento kuchyňský nůž optimální pro loupání brambor, mrkve, okurek a jiné zeleniny.

Univerzální nůž: nůž pro každý účel

Univerzální nůž je menší bratr nože na vaření. Díky jednoduché manipulaci je vždy po ruce a je vhodný pro průběžné krájení. Kuchyňský nůž dlouhý 15 cm je dobrou pomůckou zejména při krájení cibule.


Správné uložení: bloky na nože

Aby byla zaručena dlouhá životnost vašich kuchyňských nožů, je důležité správné uložení nástrojů na krájení. Neměly by ležet ve stejné zásuvce s jinými ocelovými výrobky, protože by se nože mohly otupit. Pro správné uložení jsou nejvhodnější bloky na nože. Díky tomu budou vaše kuchyňské nože chráněny a zároveň vždy na dosah ruky. Aby si svoje místo našly všechny kuchyňské nože, můžete si zvolit vícedílné bloky na nože. Pokud upřednostňujete blok na nože bez zářezů, jsou na výběr i modely s umělohmotnými štětinami. Flexibilní štětiny se přizpůsobí každé velkosti nože. Blok na nože s umělohmotnými štětinami je kromě toho velmi hygienický. Štětiny se dají vyjmout a umýt v myčce nádobí. Bloky na nože jsou však nejen praktické, ale mohou být i dekorativní.


Správná údržba kuchyňských nožů

Jak se kuchyňské nože brousí?

Díky pravidelnému ostření kuchyňských nožů vás budou nože dlouho těšit. Nejlépe je k tomu použít ocílku. Přiložte čepel nože mírně šikmo k ocílce a pohybujte nožem směrem dolů.

Jak často se kuchyňské nože brousí?

Intervaly ostření kuchyňských nožů závisí na jejich používání. Kuchyňské nože nemusíte brousit po každém použití. Když však zjistíte, že krájení je těžší a namáhavější, doporučuje se nůž nabrousit. Čím je nůž tupější, tím nesnadněji se dá znovu naostřit.


Nákup nejlepších kuchyňských nožů v Möbelixu

Kuchyňské nože a bloky na nože z Möbelixu jsou každopádně obohacením pro vaši kuchyni. V Möbelixu najdete pro každé krájení ty správné nože a vhodný blok na nože. V našem online obchodě Möbelix si své nové kuchyňské nože můžete pohodlně koupit online z domu a využít přitom naše četné výhody:

 

záruka nejlepší ceny,
zaslání balíku domů nebo převzetí na pobočce Möbelix dle vlastního výběru,
mnoho možností platby: eps online banking, kreditní karta, PayPal a okamžitý převod.

Nádobí, dózy a pomůcky do kuchyně - všechny kategorie

Kuchyně - všechny kategorie