9 produktů

Kuchyňské dřezy v Möbelixu

I v době, kdy mytí nádobí za nás vyřídí myčky, jsou kuchyňské dřezy důležitou součástí každé kuchyně. Aby zcela odpovídaly vaším vizuálním požadavkům a perfektně se začlenily do stylu vaší kuchyně, jsou kuchyňské dřezy dostupné v nejrozmanitějších materiálech, barvách a tvarech. Hranaté, okrouhlé nebo oválné, z ušlechtilé oceli nebo s imitací kamene – už při plánování kuchyně byste měli dbát na to, aby byl prostor okolo kuchyňského dřezu upraven co nejpraktičtěji a nejpohodlněji, vždyť tu budete později trávit hodně času.

Jak si vybrat správný tvar kuchyňského dřezu

Kuchyňské dřezy jsou dostupné v hranatém, okrouhlém nebo oválném tvaru. Správný tvar však přitom není jen otázkou designu, ale závisí i na funkčnosti a místě, které máte ve své kuchyni k dispozici. Jednodřez bez odkapávací plochy je perfektní do malých kuchyní a pro osazení do spodní kuchyňské skříňky se šířkou 45 cm. Pokud nádobí myjete častěji ručně, doporučujeme vám vestavěné dřezy, podle potřeby s odkapávací plochou na levé nebo pravé straně, případně dvojité dřezy. Jestliže zpracováváte hodně čerstvých přísad, pak se vám bude hodit dřez s odkládací plochou.

Perfektní materiál pro váš kuchyňský dřez

Kuchyňské dřezy z ušlechtilé oceli jsou velmi oblíbené kvůli svému nadčasovému designu. Díky neporéznímu povrchu jsou mimořádně hygienické a snadno se udržují, přičemž i po dlouholetém používání stále září jako nové. Dřezy z ušlechtilé oceli jsou opticky velmi různorodé a mohou být matné, lesklé nebo i kartáčované. 

Keramický dřez si vás získá svou vysokou odolností proti poškrábání, vysokým teplotám a chladu. Díky svému specifickému vzhledu se ušlechtilé kuchyňské dřezy bílé barvy často osazují do kuchyní ve venkovském stylu nebo do moderních kuchyní. Kuchyňské dřezy z keramiky jsou hygienické a díky jejich inovační povrchové úpravě odtečou všechny tekutiny beze zbytku. 

Granitové dřezy nejsou zhotoveny z kamene, jak to napovídá samotný název, ale z velmi odolného granitového kompozitního materiálu, který se odlévá ve formě a vypaluje se. Výrobní postup umožňuje výrobu granitových dřezů nejrůznějších tvarů a barev. Kuchyňské dřezy ze silgranitu jsou mimořádně robustní, hygienické, stálobarevné a odolné vůči skvrnám, kyselinám a zásadám.

Druhy montáže

Dřezy zabudované zdola, plošně zapuštěné nebo nasazovací dřezy – kuchyňské dřezy se dají do kuchyně začlenit nejrozmanitějšími způsoby. Vestavěné dřezy jsou nejrozšířenější kvůli velmi jednoduchému způsobu osazení a mnoha rozličným tvarům a materiálům. Dřez se vloží do předem zhotoveného výřezu v pracovní desce a upevní se pod ní. Vestavěné dřezy jsou vhodné pro všechny pracovní desky. 

U plošně zapuštěných kuchyňských dřezů je osazování relativně náročné a vyžaduje absolutní přesnost. Pracovní deska se musí zarovnat na tloušťku okraje dřezu, aby byl přechod mezi pracovní deskou a dřezem rovný. Pracovní deska se spojí s dřezem pomocí speciálního lepidla. Dřezy zabudované zdola se montují pod pracovní desku a působí velmi ušlechtilým dojmem. Výřez v pracovní desce přitom odpovídá velikosti kuchyňského dřezu. Plošně zapuštěné kuchyňské dřezy a dřezy zabudované zdola jsou vhodné pro osazení do pracovních desek z přírodního kamene, ne však pro desky ze dřeva.


Vhodné příslušenství dřezů

Kromě kuchyňských dřezů najdete v našich pobočkách Möbelix a v online obchodě Möbelix i vhodné příslušenství dřezů, jako jsou sifony a odtokové zátky. Praktická otočná hlavice vodovodního kohoutku vám pomůže při přesnějším dávkování vody. Odtokové sítko zabrání vniknutí zbytků jídel do odtoku a jeho ucpání.


Nákup kuchyňských dřezů v Möbelixu

Nasazovací dřezy, vestavěné dřezy, granitové dřezy nebo výhodné kuchyňské dřezy z ušlechtilé oceli – v bohatém sortimente Möbelix určitě najdete i vy perfektní kuchyňský dřez za obvyklou nízkou cenu! V otázkách montáže a při výběru správného modelu kuchyňského dřezu vám rádi pomohou naši poradci Möbelix pro kuchyně. V našem online obchodě Möbelix můžete kuchyňské dřezy pohodlně nakoupit online.


Příslušenství a vybavení kuchyně


Kuchyně - všechny kategorie