3 produktů

Kuchyňské linky Möbelix

Kuchyňské linky jsou spojením maximální funkčnosti, dostačujícího úložného prostoru a přitažlivého designu na minimálním prostoru. Jsou proto perfektním kompaktním řešením pro všechny, kdo nemají k dispozici mnoho místa nebo mají nízký rozpočet, přičemž jsou mimořádně oblíbené ve svobodárnách a studentských bytech. Ani v rekreačních bytech nemusí být vestavěná kuchyně na míru. Malé kuchyňské linky přizpůsobené vašim životním poměrům totiž mohou úplně postačovat. Máte-li k dispozici více místa, můžete navzájem propojit i dvě kuchyňské linky. Tato plánovaná verze vám poskytne více úložného prostoru a pracovní plochy, pracovní vzdálenosti však přesto zůstanou krátké a efektivní. Kromě toho se kuchyňské linky často kombinují s kuchyňským ostrůvkem do podoby obytných kuchyní. Kuchyňské linky vystavené v našich pobočkách Möbelix, které jsou na skladě, si ostatně můžete ihned vzít s sebou domů, a to včetně elektrospotřebičů! Nabízíme vám kompaktní shrnutí výhod kuchyňských linek:


kuchyňské linky šetří hodně místa,
jsou vhodné pro nízký rozpočet,
krátké nebo dokonce žádné dodací lhůty,
kuchyňské linky včetně elektrospotřebičů.

Design: otázka vkusu

Kuchyňské linky kompaktně začleněné do obytného prostoru nebo ukryté v kuchyňském koutě poskytují dostatek místa pro vaše individuální kuchyňské radovánky. Do malých místností doporučují naši experti na kuchyně Möbelix kuchyňskou linku v bílé barvě, protože světlá čela, zadní stěny a pracovní desky opticky zvětšují prostor. Pomocí speciálních barevných kombinací můžete zase svoji kuchyňskou linku moderně ztvárnit. Nebo upřednostňujete kuchyňskou linku ve venkovském stylu, žádanou kuchyňskou linku v šedé barvě či dokonce nápadnou kuchyňskou linku v černém provedení? Ať už jsou vaše představy o vysněné kuchyni jakékoliv, v našem online obchodě Möbelix si můžete kuchyňské linky nejen zakoupit online, ale i přizpůsobit svým přáním. Nejprve si vyberte model, rozhodněte se pro určité provedení a sami stanovte barvy a pracovní desku své kuchyňské linky.

Správné vyměření kuchyňských linek

Perfektní velikost kuchyňských linek závisí v rozhodující míře na velikosti místnosti. Čím více místa máte k dispozici, tím více pracovní plochy a doplňků s úložným prostorem si můžete naplánovat. Pokud je místa málo, musí se kuchyně lépe naplánovat, aby se místo optimálně využilo.

Jak vysoké jsou kuchyňské linky?

Hloubka a délka kuchyňských linek závisí většinou na velikosti místnosti a plánování kuchyně. Výška by však měla být přizpůsobena vaší osobní tělesné výšce, aby se umožnila ergonomická práce. Je-li pracovní plocha umístěna vysoko nebo nízko, hrozí bolesti zad nebo chybné držení těla. Proto se standardní výška kuchyní pohybuje v rozmezí od 86 do 91 cm. Díky tomu můžete zvolit vhodnou výšku pro svou tělesnou výšku.

Jak dlouhá je kuchyňská linka?

Délka kuchyňské linky se v první řadě řídí velikostí dostupného prostoru. Proto nabízí Möbelix kuchyňské linky v nejrůznějších šířkách, aby se nabídka místa využila co nejlépe. Pokud bude vaše kuchyňská linka velmi malá, můžete úložný prostor rozšířit extra vysokými horními skříňkami. Přitom je velmi důležitá vzdálenost mezi pracovní plochou a závěsnými skříňkami. U kuchyňských linek dodržte minimální délku, která vyplývá z počtu elektrospotřebičů. Kromě toho by vaše kuchyňská linka měla mít dostatek pracovní plochy a úložného prostoru.

Jak hluboká je kuchyňská linka?

Hloubka kuchyňských linek se v zásadě řídí standardním rozměrem 60 cm. Tento rozměr se používá i při plánovaní kuchyňských skříněk a elektrospotřebičů, jako je trouba na pečení nebo myčka nádobí. V tomto případě by se mělo dbát na to, aby byla mezi pracovní deskou a horními kuchyňskými skříňkami vzdálenost minimálně 52 cm tak, abyste měli dostatečný výhled na plochu.


Kuchyňské linky: vše v jednom

Jaká by to byla kuchyně bez perfektních elektrospotřebičů? Proto vám Möbelix nabízí kuchyňskou linku se spotřebiči. V kompaktní podobě jsou nejdůležitější pomůcky pro vaření, mytí a uchovávání trvanlivosti už integrovány do kuchyně.  S účinnými chladničkami, myčkami nádobí a varnými deskami se pracuje hned lépe a kuchyňské linky se tak stanou moderním pracovištěm.

Úložný prostor pro lepší pořádek

Přes kompaktní výšku praktická řešení zajistí, že v kuchyňských linkách bude dostatek místa pro odkládání a že zůstanou volné pracovní plochy. Namísto dřezu s odkapávací plochou zvolte například jednodřez a svou mikrovlnku připevněte pod závěsnou skříňku. Pomocí horních kuchyňských skříněk a hlubší pracovní desky vytvoříte dodatečný úložný prostor.


Kuchyňské linky a bloky


Kuchyně - všechny kategorie