DÓZY a zavírací sklenice

(123 produktů)

Dózy na potraviny a zavařeninové sklenice do vaší domácnosti

Ten, kdo rád vaří a peče, má doma většinou zásoby nejrůznějších potravin. Potraviny jako mouka, cukr, rýže či strouhanka výrazně přispívají k chutnému jídlu a musí se dobře uskladnit. Dózy na potraviny jsou k tomu jako stvořené. Vytvoří určitý pořádek a zajistí, že obsah zůstane čerstvý a poživatelný i po delším skladování. Dózy na potraviny a zavařeninové sklenice z Möbelixu umožní perfektní skladování vašich potravin!

Nejlepší materiál nádob

Když jde o výběr správné nádoby, je rozhodující materiál. Dózy na potraviny jsou většinou z plastu nebo ze skla, přičemž jsou průhledné. Díky tomu máte obsah nádoby vždy na očích a můžete kontrolovat množství a stav potravin. 

Dózy z plastu pro uchování čerstvosti jsou velmi praktické. Díky nízké hmotnosti se dají snadno přenášet. V práci, ve škole nebo na pikniku – pevné dózy na potraviny jsou všude s vámi. Různé barvy dóz oživí vaši kuchyni a pomohou vám i při třídění potravin. 

Dózy na potraviny ze skla působí elegantním a hodnotným dojmem. Ať už do nich uložíte nudle, rýži nebo cukr – skleněné dózy na potraviny určitě upoutají pozornost ve vaší kuchyni. Získají si vás však nejen svým vzhledem. Protože je sklo žáruvzdorné, můžete ho použít i v troubě na pečení nebo v mikrovlnné troubě. Kromě toho jsou dekorační skleněné misky vhodné pro poutavé servírovaní předem připravených jídel nebo zbytků z předchozího dne. Velmi elegantní jsou dózy na potraviny z ušlechtilé oceli. Praktické okénko na boku umožňuje pohled na obsah. Mimořádně praktické jsou soupravy dóz na potraviny. Poskytnou nejen dostatek místa pro vaše potraviny, ale navíc dotvoří jednotný vzhled vaší kuchyně.

Ideální tvar dóz na potraviny

Obdélníkové modely s možností ukládání jsou perfektní pro uložení do ledničky nebo do spíže s úsporou místa. Vysoké dózy na potraviny s velkým otvorem a kulatým šroubovacím víkem jsou vhodné pro větší zásoby potravin, jako jsou nudle, müsli nebo cereálie ke snídani. Šroubovací víko je navíc zárukou rychlého a snadného odšroubování a zašroubování dózy na potraviny. Kakao, káva a rýže se nejlépe skladují v dóze s pevně uzavíratelným odklopným otvorem, kde zůstanou čerstvé a trvanlivé. Na prášek do pečiva, cukr a koření jsou perfektní praktické posypové dózy. Dózy na potraviny s víkem z ušlechtilé oceli jsou nejvhodnější pro dlouhodobé skladování potravin. Uzávěr je nerezový a proto velmi hygienický. Obsah zůstane čerstvý, zachová si svou chuť a vy budete moci uložené potraviny konzumovat i po dlouhém skladovaní. Bez ohledu na to, pro jaký tvar a uzavírací mechanismus se rozhodnete, musí být možné dózy na potraviny vzduchotěsně uzavřít a nesmějí být přeplněné, aby vaše potraviny zůstaly spolehlivě čerstvé.

Zavařeninové sklenice na domácí zavařeniny

Připravujete si sami marmeládu nebo kompot? Abyste si domácí dobroty mohli vychutnat i později, máme pro vás zavařeninové sklenice. Tyto nádoby se vyznačují velmi dobrou trvanlivostí. Díky silikonovému kroužku a obloukovému uzávěru se dá sklenice perfektně uzavřít. Nádoba nejen těsní, díky čemuž uchová obsah dlouho čerstvý, ale dá se i rychle znovu otevřít. Kromě toho vypadá zavařeninová sklenice i dobře na pohled. Můžete do nich přehledně zavařit marmeládu, kompot, okurky, ovoce a zeleninu.


Nákup nádob v Möbelixu

Uchovávejte potraviny dlouho a zároveň dekorativně v praktických dózách na potraviny a zavařeninových sklenicích. Nádoby zajistí dlouhou trvanlivost a čerstvost jejich obsahu. V Möbelixu najdete dózy pro uchování čerstvosti, které jsou vhodné pro vaši kuchyni. Z domu můžete dózy na potraviny pohodlně nakoupit online.


Nádobí, dózy a pomůcky do kuchyně - všechny kategorie

Kuchyně - všechny kategorie