cz-blog-zarovky-trochu-jinak-image

 

 

Žárovky trochu jinak

 

I když se dnes trend ubírá směrem k halogenovému a LED osvětlení, většina z nás stále ještě používá některé z klasických žárovek. A že nesvítí věčně, to dobře víme.

 

Ale dříve než je budete chtít zlikvidovat, mám pro vás kreativní nápad pro zvýšení povědomí témata upcyclingu. Vyrobte si z nich pěkné vázy. Naplněné vodou a čerstvými květinami nebo trochou barevného písku a Tillandsie (vzdušná rostlina) budou zaručeně poutat pozornost v každé domácnosti.

 

Co všechno budete potřebovat na vázy ze žárovek:

 

• vyhořelé žárovky 

• drát

• nástěnné háčky

• kleště

• šroubovák

• kladivo

• ochranné brýle a rukavice

 

cz-blog-zarovky-trochu-jinak-image1

 

A takto si je vyrobíme:

 

Nejdůležitější fází je dostat se úplně dovnitř skleněné baňky bez poškození samotné žárovky. Vyžaduje to určitou trpělivost a obratnost, ale když se vám to podaří, bude to dále už jen lehčí 

Pomocí šroubováku vytrhněte pájecí bod tak, že do mezery mezi kovem a sklem silou zastrčíte hrot a pokusíte se oddělit tyto dvě části, nebo použijte kleště (mějte při tom nasazené rukavice a ochranné brýle!).

 

cz-blog-zarovky-trochu-jinak-image2

 

Pokud se vám podařilo uvolnit uzávěr z černého skla, následně nejlépe s použitím šroubováku vylomte „vnitřnosti“ žárovky a vyjměte je kleštěmi. Takto šikovně žárovku vyprázdněte a zůstane vcelku. Dále potřebujete udělat otvory na drát. Ty jsem prorazila hřebíkem a kladivem do kovové části žárovky. Vytvarujte drát pro zavěšení a protáhněte ho přes otvory. Nástěnné háčky připevněte na stěnu.

 

cz-blog-zarovky-trochu-jinak-image3

 

Nyní se už jen musíte rozhodnout, čímž naplníte své žárovky.

 

Zkuste to!

 

cz-blog-zarovky-trochu-jinak-imagemap Mia Mia Mia