vanocni-peceni-hrave-a-jednoduse_cont_CZ-img

 

 

Vánoční pečení hravě a jednoduše

 

Předpokládáme, že již máte ozdobený stromeček a nakoupené dárky. Posledním bodem vánočních příprav je pečení. Domácí koláčky jsou neodmyslitelnou součástí těch nejkrásnějších svátků v roce. Nejen, že provoní celý příbytek, ale výborně si na nich pochutnáte i při dívání vánočních pohádek.

 

Abyste však všechno stihli v pohodě a bez stresu, budete kromě surovin potřebovat i několik pomocníků. Podívejte se, co všechno nesmí chybět ve vaší kuchyni, aby se vám pečení vydařilo na jednotku.

Začátek vánočního pečení

Ještě před tím, než se pustíte do samotného pečení, potřebujete kvalitní výbavu v podobě kuchyňské zástěry, chňapky a rukavice. Kromě praktického využití je z nich i velmi pěkná kuchyňská dekorace. Zároveň jde o jeden z nejuniverzálnějších dárků pod stromeček. Podívejte se na široký výběr textilu do kuchyně, který najdete i na našem webu.

vanocni-peceni-hrave-a-jednoduse_cont_CZ-teaser2-img
vanocni-peceni-hrave-a-jednoduse_cont_CZ-teaser3-img

Recepty od babičky

Na Vánoce sází většina lidí na klasiku. Recepty přebíráme od rodičů, prarodičů a většinou se dědí z pokolení na pokolení. Ať už máte vlastní receptář nebo pečete podle kuchařky, vhodným pomocníkem může být i držák na kuchařské knihy. Díky němu se vám stránka s receptem neušpiní ani nezavře.

Podložka na pečení

Mnozí lidé se mylně domnívají, že nejlepší podložkou na pečení je klasická dřevěná deska. Není to tak úplně pravda. Těsto se na ni lepí, a tak je třeba větší množství mouky na podsyp. Zkuste ji vyměnit za silikonovou podložku. Nejen, že se vám na ni nebude lepit těsto, ale zabere i mnohem méně místa při skladování. Velkým plusem je i fakt, že na rozdíl od dřevěné desky je ta silikonová vhodná do myčky nádobí.

vanocni-peceni-hrave-a-jednoduse_cont_CZ-teaser4-img
vanocni-peceni-hrave-a-jednoduse_cont_CZ-teaser5-img

Sada kuchyňských pomůcek

Zkontrolujte si, zda máte všechny kuchyňské pomůcky, které byste při pečení mohli potřebovat. Pokud vám nějaké chybí, nebo ty vaše už dosluhují, je nejvyšší čas pořídit si nové. Ideálním řešením může být celá sada kuchyňských pomůcek. Je pouze na vás, zda upřednostníte plastovou nebo dřevěnou verzi. Každá z nich má své výhody i nevýhody.

Ani o gram méně

Dvě stě gramů mouky, sto gramů cukru .... I takto začíná snad každý z receptů na vánoční koláčky. Neodmyslitelným doplňkem a pomocníkem nejen při vánočním pečení je kuchyňská váha. Co tak pořídit si retro váhu, kterou naleznete v nabídce právě u nás? Svou červenou barvou oživí každou kuchyni a zaručujeme vám, že váží na miligram přesně. Váhu, ale i jiné příslušenství či spotřebiče do kuchyně najdete v sekci kuchyňské doplňky.

vanocni-peceni-hrave-a-jednoduse_cont_CZ-teaser6-img

Aby byly koláčky krásně vyzdobené

Upečené perníčky dostanou úplně jiný šmrnc, pokud je vyzdobíte vyšlehanými bílky. Kromě vylepšené chuti či krásnějšímu vzhledu se při zdobení perníčků může zabavit celá rodina. A o to přece při Vánocích jde. Aby se za jídelním stolem setkala rodina a přežili spolu příjemný čas. Na to budete potřebovat jednorázové cukrářské kapsy, které vám poslouží nejen na zdobení perníčků. I ty najdete u nás v Möbelix.

vanocni-peceni-hrave-a-jednoduse_cont_CZ-teaser8-img

Při vánočním pečení vám přejeme co nejméně spálených a naopak, co nejvíce vydařených koláčků. Věříme, že vánoční pečení bude i díky produktům a doplňkům od nás příjemným zážitkem.