v-prodejnach-mobelix-otevirame-ctenarsky-koutek_cont_CZ-img-uvodny

 

 

V prodejnách Möbelix otevíráme čtenářský koutek

 

Březen se už dlouho spojuje s čtením knih. Není to tak však na celém světě. Možná vás to překvapí, ale toto spojení vzniklo právě v Československu před 65 lety. Důvod, proč se právě březen začal považovat za měsíc knih, byl opravdu jednoduchý. Tehdejší činitelé tak chtěli podpořit zájem o čtení knih.

 

Knihy nikdy nevyšly z módy a jsou určeny opravdu pro každého. Stačí se podívat na knihkupectví před Vánocemi, ale i mimo ně. Jsou stále plné lidí. Nedivíme se. Díky knihám si člověk dokáže krátit čas, vzdělávat se, odreagovat se, a v bydlení tvoří i krásnou dekoraci.

 

V Möbelix jsme se rozhodli, že pro vás od března spustíme jedinečnou akci. V každé prodejně najdete připravený pohodlný a útulný čtecí koutek pro vás. Knihovna bude obsahovat několik zajímavých knižních děl, které si můžete přečíst nejen během toho, kdy váš partner nakupuje. Budeme velmi rádi, pokud do Möbelix zavítáte jen za účelem odpočinutí a přečtení dobré knihy. Teď se ale podívejte na to, jak dokáží knihy zútulnit a prakticky ozvláštnit váš domov. Nemusíte být při tom ani vášnivý čtenář. Vsadíme se, že máte doma nejednu knihu i vy. Nezáleží při tom, jestli kuchařku, slovník nebo beletrii.

Knihy jako příčka

Problém menších bytů bývá častokrát to, že obývací pokoj slouží i jako ložnice. Některým se sice podaří dostat do tohoto pokoje i postel, ale celé to nakonec působí neuspořádaně a přeplněně. Právě k tomu může posloužit dělící stěna, kterou zaplníte knihami. Získáte tak předělený a ničím nerušený prostor, který navíc bude nejen praktický, ale zároveň vypadá stylově.

v-prodejnach-mobelix-otevirame-ctenarsky-koutek_cont_CZ-teaser3-img

Knihy jako dekorace

Zdá se vám, že je vaše ložnice, obývací pokoj nebo dokonce i chodba neútulná, a nehodí se vám tam ani žádný obraz? I v tomto případě vás dokážou zachránit knihy. Pěkný regál, který obsahuje knihy dokáže upoutat už na první pohled. Nemusí jít přitom ani o velké množství. Díky regálu získáte zároveň prostor na dekorace, rodinné fotografie, nebo prostě drobnosti, které je vám líto vyhodit. Knihy patří i do kuchyně. Stačí přidat na stěnu poličky, na které si uložíte své kuchařské knihy nebo vlastní kuchařku, a vaše kulinářské království bude opět o něco jedinečnější.

Police ve výrazných barvách můžete umístit i "cik cak" na stěnu. Bílé stěny tak získají barevný akcent a celá místnost hravý nádech.

v-prodejnach-mobelix-otevirame-ctenarsky-koutek_cont_CZ-teaser5-img

Konferenční stolek s knihami

Určitě jste si všimli, že do módy přicházejí konferenční stoly s viditelným úložným prostorem. Jen si představte, jak půvabně by vynikly knihy právě zde. A navíc je budete mít hned po ruce.

v-prodejnach-mobelix-otevirame-ctenarsky-koutek_cont_CZ-teaser6-imag

Knihy do moderního prostoru

Knihy nejsou rozhodně prožitek a už vůbec nepatří do koše. Dají se nádherně a efektivně využít I v případě minimalistického nebo moderního prostoru. Pokud bydlíte v domě a máte schodiště, je to ideální místo, které můžete využít jako úložný prostor. Jednou z variant je stěna pod schodištěm, která může sloužit i jako knihovna.

v-prodejnach-mobelix-otevirame-ctenarsky-koutek_cont_CZ-teaser8-img

Praktické tipy na závěr

Pokud se rozhodnete pro knihovnu ve své domácnosti, myslete na to, že hloubka polic by měla být alespoň 30 centimetrů. Rozestup mezi poličkami by měl být minimálně 40 centimetrů. Tento rozestup má sloužit nejen k tomu, aby se na poličku pohodlně mohly vejít knihy, ale také na to, aby knihovna nepůsobila plně. V případě, že jste nadšenec čtení a knihy u vás rychle přibývají, je dost možné, že jednu knihovnu hravě zaplníte. Pořiďte si proto alespoň dvě stejné knihovny, aby nábytek spolu ladil. Praktický, ale i designový prvek vytvoříte tím, že bude knihovna dostatečně osvícená. Jednoduchost a design jdou ruku v ruce. Stejně, jako knihy a domov.

v-prodejnach-mobelix-otevirame-ctenarsky-koutek_cont_CZ-teaser10-img