Trendy kuchyň - Möbelix

 Trendy kuchyň, která vás neomrzí: Vsaďte na kvalitu a design


Už od nepaměti je kuchyň srdcem každého domu. Kromě toho, že slouží především k přípravě jídel, je to místo, kde se setkává rodina, píší se domácí úkoly, či usazuje návštěva. Kuchyně se stala místností, která lety prošla snad největším vývojem a změnou v jejím vzhledu.


Češi obvykle mění kuchyni dvakrát za život. I proto věnujte její plánování a volbě náležitou pozornost. Inovativnost, individualita a funkčnost: to jsou vlastnosti, které by měly splňovat moderní kuchyně. Jaké jsou ale nejnovější trendy v zařizování?Sbohem, bílá!


“Češi jsou konzervativní zákazníci. Bílá je pro ně stále nejtrendovější a nejzajímavější volbou”, vysvětluje Jerguš Holeczy, marketingový manažer Möbelix. Přesto je tato barva kuchyňské linky podle designérů už absolutně out, nemluvě o těžším udržování její čistoty.


Zapomeňte ale na křiklavé barvy a myslete na to, že méně je více. Pokud chcete vsadit na trendy, zvolte si černou matnou barvu, popřípadě vsaďte raději na zemité odstíny. Trendy hovoří jasnou řečí. In je lovecká zelená, šedá i antracitová barva. Pokud se i přesto nechcete vzdát bílé barvy, zvolte si tuto barvu v kombinaci se dřevem. V případě, že chcete experimentovat, zkuste měděnou barvu v podobě příslušenství jako je baterie, dřez či digestoř.


 

Černá matná kuchyň - Möbelix

 


Návrat k přírodním materiálům


Návrat k přírodním a klasickým materiálem je více než patrný. Matný povrch nahradil vysoký lesk. Dřevo, kámen, beton a cihla jsou materiály, které dokáží působit trendy a neokoukají se ani po letech. Pokud se rozhodnete pro zástěnu, muzete zvolit právě tento materiál. Při volbě materiálu nejen kuchyňských dvířek myslete především na kvalitu. Dodavatelé našich kuchyňských linek Nobilia, Express nebo Pino jsou německého původu a patří mezi špičku, která pracuje s certifikovanými materiály.Tvar kuchyňské linky


Rohová kuchyně, známá také jako kuchyň do tvaru L, patří nejžádanějším formám. Přesto se při tvaru kuchyňské linky řiďte velikostí místnosti. Pokud vám to prostor dovoluje, zvažte kuchyňský ostrůvek. Ten může sloužit jako centrum celé kuchyně, bar, ale zároveň i pracovní deska, na níž budete mít indukční varnou desku. Její oblíbenost mezi českými spotřebiteli velmi rychle narůstá.


 

Kuchyň s ostrůvkem - Möbelix

 

 

Digestoř jako hlavní doplněk

 

Časy, kdy byla digestoř nutné zlo a působil nevkusně, místo aby kuchyň zkrášloval, jsou dávno pryč. Dnes mají digestoře nejen zabudované osvětlení, ale i lukrativní design, který častokrát plní funkci doplňku. Absolutním hitem je digestoř zabudovaný do indukční desky, který efektivněji nasává pachy a následně je přes filtr jednoduše vyčistí. Pokud se přece jen rozhodnete pro klasický design, nezapomínejte na to, že digestoř by měl být umístěn alespoň metr nad prostorem určeným na vaření.

 

Digestoř -  Möbelix

 

Bílá kuchyň - Möbelix

 


Spotřebiče v jedné linii


Při 99% kuchyní jsou spotřebiče zabudované, avšak podle trendů by měly být i v jedné linii. Trouba, která bývá umístěna častokrát nízko a neprakticky, by po novém měla být ve střední výšce majitele kuchyně. Vedle trouby můžete umístit kávovar a následně mikrovlnku, a to vše tak, aby to vypadalo jako jeden a tentýž produkt. Podívejte se na naši nabídku moderních kuchyňských spotřebičů od značkových výrobců.Styl kuchyně


Absolutním trendem jsou čisté linie, žádné úchytky, vysouvací skříňky, elektrické otevírání vrchních skříněk, nebo neodmyslitelný inteligentní systém úložného prostoru.

Celá kuchyně by měla působit "skrytě", aby vytvářela kompaktní stěny a povrchy. Někteří designéři se přiklánějí také k otevřenosti kuchyňské linky, což znamená, že v horní části převládají pouze police s uloženým nádobím. Pokud je vaším snem mít rustikální kuchyni, kuchyni ve stylu Provance, či luxusně působící kuchyni, mějte na paměti, že by měla ladit i s ostatním nábytkem v bytě.


 

3D plánovač kuchyní Möbelix

 

Aby to celé ladilo

 

Dokonalé propojení místností vyřešíte přímo u nás v Möbelix. Díky širokému výběru skříněk vám umíme na míru zrealizovat kompletní sestavu od kuchyně až po obývací stěnu. Vizualizaci kuchyní můžete realizovat přímo v online 3D plánovači kuchyní Möbelix, který bere v úvahu rozměr, prostor i preference. Pokud si na to netroufáte, pomoc najdete v našich pobočkách. Kompetentní poradenství od kvalifikovaných pracovníků i s vizualizací máte zadarmo a montáž provedou zkušení pracovníci.