Trend v bydlení 2020: Pastelové barvy v obývacím pokoji a v kuchyni

 

 

Trend v bydlení 2020

Pastelové barvy v obývacím pokoji a v kuchyni

 

 

Každá nemovitost má svou specifickou atmosféru. Tu můžete vytvořit nebo změnit díky správně zvolenému nábytku a barevným odstínem. Snad každý z nás chce, aby z jeho domova vyzařoval klid a útulnost.

 

Jedním z hlavních trendů roku 2020 jsou pastelové barvy. Myslíte si, že se hodí pouze do dětského pokoje nebo do ženského bytu? Omyl. Pastelové barvy v bydlení působí jemně, vzdušně a nadčasově. Jelikož většina moderních domácností má kuchyň spojenou s obývákem, zaměříme se na zajímavé možnosti a použití pastelových barev právě v tomto společném prostoru.

Pastelové barvy na stěnách

Umíte si představit mít celou místnost vymalovanou pastelovými barvami? Upřímně, ani my ne. Také fandíme jednoduchosti a zemitým odstínům. To ale neznamená, že do takového prostoru nemůžete propašovat i pastelové odstíny v podobě, která vás jen tak neomrzí. Vsaďte na tapetu v pastelovém odstínu. Ideální volbou jsou vertikální nebo horizontální pásy na jedné stěně. Ty zároveň opticky prodlouží, resp. zvýší stěny.

Pastelové barvy na stěnách

 

Pastelová v kuchyni? Ano, ano, ano!

Bílá je stále nejtrendovější a nejzajímavější volbou. Přesto je tato barva kuchyňské linky podle designérů už absolutně out, nemluvě o těžším udržování její čistoty. In je lovecká zelená, matná černá, šedá nebo antracitová barva. Tyto barvy v kombinaci se dřevem působí sice moderně, ale navozují chladnější dojem. Řešením může být pastelová zástěna, a netřeba se bát ani výraznějších kontrastů.

Pastelové barvy v kuchyni

Elegantní a hravá kuchyň díky nádobí

Pouze málokomu se podaří mít věčně umyté nádobí, všechny hrnky v poličce a kuchyni vyklizenou jako z katalogu o bydlení. Kuchyň je srdcem každého domu a setkává se v ní celá rodina. Sloužit má primárně na přípravu a konzumaci jídel, posezení u čaje, ale v neposlední řadě má být i obrazem rodiny, která v daném domě nebo bytě bydlí. Díky nádobí a kuchyňským pomocníkům v pastelových odstínech bude kuchyň působit vzdušně, elegantně a zároveň hravě. Hrnkytalíře, toastovač či rychlovarná konvice v pastelových odstínech patří k top kouskům do kuchyně na tento rok!

Kuchyňské doplňky v pastelových barvách

Sedací souprava v pastelové barvě

Pokud se nebráníte zkusit něco nového, jen směle do toho. V tomto případě bychom vám doporučili pastelově zelenou, modrou či žlutou barvu. Vyhnout byste se měli růžové a oranžové, tyto barvy by působily staromódně. Aby ale sedací souprava nepůsobila příliš cukrově a sladce zároveň, doplňte ji polštáři v tmavých odstínech. Skvělou variantou je taky otočit tyto možnosti a zvolit tmavou sedací soupravu s polštáři v pastelových barvách. V tomto případě můžete zkombinovat i více pastelových odstínů najednou.

Pastelová sedací souprava

Pastelové barvy v doplňcích

Pokud máte za sebou nedávnou rekonstrukci vašeho příbytku nebo si naopak z dlouhodobého hlediska netroufáte na pastelové odstíny v kuchyni a v obývacím pokoji, nezoufejte. Díky doplňkům můžete obměnit celý prostor. Pestrobarevné květináče v pastelových odstínech navodí hravý charakter. Pastelové svíčky budou malým, ale příjemným doplňkem. Prostírání na jídelní stůl, závěsy nebo koberec, to vše můžete mít v pastelových odstínech a po čase, když se vám to omrzí, to jednoduše vyměníte.

Pastelové barvy v doplňcích

Pastelové barvy ve vzpomínkách

S nástupem technologií a sociálních sítí se začalo dařit i fotografiím, které prošly úpravou. Ty jednodušší úpravy můžete udělat například přímo na Instagram při přidávání fotografií. Stačí pár ťuknutí a z nevýrazné fotografie je najednou dokonalý záběr. Upravte si vaše oblíbené fotografie do pastelových tónů. Ty si pak dejte vyvolat a zarámovat do rámů v jednotném stylu. Nezáleží při tom, zda je vaše stěna bílá, šedá, béžová nebo černá. Na každé bude tato vychytávka vypadat fantasticky, to nám můžete věřit!

 

Fotografie upravená do pastelových barev