cz-blog-svietiace-suhvezdia-DIY-img

 Svítící souhvězdí DIY


Vánoce jsou sice již za námi, ale já bych pořád někoho obdarovávala něčím originálním. Tak jsem uvažovala, hledala a objevila tento skvělý nápad. Obraz na stěnu se souhvězdími. S touto unikátní dekorací na stěnu dostanete kousek hvězdnéh, nebe přímo do domova. Vypadá to složitě, ale díky návodu to zvládne určitě každý. Pojďme tedy na to.


Co je potřeba pro obraz se zářícími souhvězdími:


✓ plátno v požadované velikosti (já použila 50 x 100 cm), měli byste se ujistit, že má hloubku 3 až 5 cm

✓ LED vánoční osvětlení

✓ akrylovou barvu (černou, případně zlatou nebo modrou)

✓ štětec, pravítko

✓ lepidlo nebo tavnou lepicí pistoli

✓ bílou barvu ve fixe

✓ příp. třpytivé kamínky

✓ hřebík nebo šroubovák


 

cz-blog-svietiace-suhvezdia-DIY-img1

 


Postup výroby:


Pokud je obraz určen jako dar pro někoho druhého, můžeme vyrtvoriť konstelace hvězd v individuální formě, vzhledem např. k narozeninám obdarované osoby nebo páru (čili vhodné i jako svatební dar). Pokud máte v sobě kousek kreativity nebo se vyznáte v souhvězdích, můžete si navrhnout své vlastní. Jako první natřeme celé plátno načerno (včetně okrajů). Já jsem použila i zlatou barvu pro vytvoření dynamiky obrazu. Může být použita také stříbrná, modrá, případně červená barva, a také třpytky. Je jen na vás, jaký svůj vesmír chcete mít. Po namalování necháme dobře vyschnout.


 

cz-blog-svietiace-suhvezdia-img2

 


Nyní jsou na řadě samotné souhvězdí. Bílým fixem namalujeme samotné hvězdy, které s pomocí pravítka spojíme rovnými liniemi. Pokud si nejste jisti svou zručností, můžete použít předem připravené šablony, ze kterých jednotlivé obrazce pak už jen přenesete na plátno. Kromě souhvězdí jsem na hvězdnou oblohu přidala ještě mnoho samostatných hvězd malé a střední velikosti, abych tak docílila nejrealističtější možný obraz.


 

cz-blog-svietiace-suhvezdia-img3

 


Pomocí ostrého předmětu (hřebík nebo šroubovák) propíchneme na obrazu jednotlivé body souhvězdí, abychom mohli později použít LED osvětlení. Počet děr si určíme na základě toho, kolik světýlek na světelném řetězu máme, aby se nestalo, že budou na plátně vyhaslé hvězdy nebo dokonce černé díry.


 

cz-blog-svietiace-suhvezdia-img4

 


Otočíme si obraz na zadní stranu, abychom mohli všechny otvory pokrýt světýlky. Ty prostrčíme otvory, pořádně je upevníme lepidlem nebo tavnou pistolí. Na závěr můžeme ještě přilepit na přední stranu obrazu pár třpytivých kamínků.


 

cz-blog-svietiace-suhvezdia-img5

 


Naše osvětlené souhvězdí je hotové! Kdo by si nechtěl kousek svítící noční oblohy doma na zdi?


Vyzkoušejte to!