Pastelové odstíny vládnou i v ložnici a koupelně

 

 

Pastelové odstíny vládnou i v ložnici a koupelně

 

 

Slyšeli jste už o teorii barev? V zjednodušeném podání jde o to, jak na nás působí jednotlivé barvy a jaké emoce v nás dokáží vyvolat. Z hlediska interiéru jde o porozumění barvám a jejich vhodném aplikování. Představte si kolo s 12 základními barvami. Postupně se tento kruh může zvětšovat o různé odstíny tmavější nebo světlejší základní barvy. Pomocí správné kombinace barev se dokáže prostor rázem změnit na interiér jako vystřižený z katalogu.

 

Největší změnou, kterou bydlení prochází je jednoznačně barevná škála. Trend pro rok 2020 hovoří jasnou řečí - inspirujte se miminky! Znamená to, že v našem bydlení by měly dominovat jemné pastelové odstíny. Od baby blue, jemné růžové až po jemnou žlutou či nazelenalou. V minulém článku jsme vám přiblížili vhodné zakomponování barev do kuchyně s obývákem a dnes se podíváme na zbytek místností.

Pastelová ložnice i pro muže

Ložnice je místem, na které při zařizování domácnosti často zapomínáme. Pastelové barvy jsou úžasným způsobem, jak proměnit nudnou ložnici na designové veledílo. Právě ložnice je prostorem, kam se nejvíce hodí pastelové odstíny. Svou jemností navozují relaxační dojem a to potřebuje po celém dni každý z nás. Opakujeme, že pastelové barvy nejsou jen pro ženy. Zkombinování námořnické modři s pastelovou modrou vytvoří chladný a trendy vzhled I v ložnici muže.

 

Pastelové barvy se opravdu hodí do každého stylu bydlení. Pokud preferujete moderní a minimalistický, zvolte pastelově modrou nebo šedou barvu stěny. K tomu černá nebo bílá postel v kůži a ve stejné barvě velké rámy na fotografie na stěnách. Závěrečnou tečku dodá ložní prádlo v tmavé barvě a tón v tónu ozdobné dekorační pastelové polštáře.

Ložnice v pastelových barvách

Pokud spíš inklinujete k vintage nebo skandinávskému stylu, ideální barvou na stěny pro vás bude pastelově žlutá, která prostor zútulní. Důraz je zde kladen spíše na podlahu a nábytek, který by měl být bílý. Efektně vypadá i nábytek ze dřeva se starým vzhledem. V každém případě nezapomeňte na zelenou rostlinku, jednoduché pastelové ložní prádlo a závěsy. Třešničkou na dortu bude stropní svítidlo s pastelovým stínítkem.

Bytové doplňky ve skandinávském stylu

Koupelna v pastelových odstínech

Pamatujete si na jasně oranžovou nebo zelenou koupelnu našich rodičů a prarodičů? Barvy v koupelně se lety zcela vytratily a nahradily je obkladačky v zemitých odstínech. Najednou máme pocit, že ty koupelny vypadají jako přes kopírák. Pokud máte chuť experimentovat, doporučujeme podlehnout trendu pastelu. Možná to bude znít neuvěřitelně, ale do koupelny se nejvíce hodí pastelová oranžová nebo růžová. I v tomto případě se absolutně není třeba bát toho, že by prostor působil cukrově. Celkový dojem vyváží tmavý koupelnový nábytek. Představte si pastelově růžové stěny a antracitově modré skříňky. K tomu zlaté doplňky a koupelna jako z prestižního hotelu!

Koupelna v pastelových odstínech

Pokud je to ale na vás stále příliš sladké, sáhněte po mátové. Výborně se hodí k dřevěné podlaze a bílým skříňkám. Kontrastem mohou být černé doplňky v koupelně jako jsou ručníky, stojan na kartáčky a mýdlo nebo kobereček před umyvadlo. Zelená navíc patří k barvám, které zklidňují. Jen si představte ten relax po celém dni v takové parádní koupelně. Lepší než wellness!

Koupelna v pastelových odstínech

Pastelová předsíň, která upoutá

Pastelové barvy nejsou pouze jemnými odstíny duhy. Do pastelového spektra patří i béžová nebo jemně šedá. Právě na jeden z těchto dvou odstínů vsaďte v případě předsíně. Doplňte ji barevnými pastelovými doplňky v podobě držáku na deštníky, malého koberečku nebo svíček na poličce. Pokud jste odvážnější, zvolte pastelovou skříň nebo komodu. Předsíň je úvodem do celého domova, nezapomínejte na to. Uvidíte, díky naším radám bude vaše předsíň působit vzdušně a hravě!

Pastelová předsíň