novy-rok-nove-moznosti-uklidte-si-nejen-v-domacnosti_cont_CZ-img1

 

 

Nový rok, nové možnosti: Ukliďte si nejen v domácnosti

 

Nový rok se pro mnohé z nás spojuje s šancí něco změnit. I proto si lidé dávají různá předsevzetí. Mezi nejčastější předsevzetí patří zdravější životní styl, naučit se nový jazyk, cestovat po světě, omezit používání telefonu a tak dále.

 

Jedním z nejdůležitějších předsevzetí, které bychom si měli dát je, abychom si uklidili ve svých životech. To můžeme dosáhnout i tím, že si pořádně uklidíme v domácnosti. Co tím myslíme? To se dozvíte v článku níže. Garantujeme vám, že se po takovém úklidu budete cítit mnohem lépe.

Pryč s lapači prachu

Máte doma na poličkách množství sošek, obrazů či jiných nepotřebností? Pryč s nimi! Pokud si na to zatím netroufáte, nemusíte je hned vyhodit. Stačí, když je na čas odložíte do krabice a později je můžete někomu darovat nebo se jich zbavit úplně. Vyhraďte si na to místo ve sklepě nebo v garáži. I na to vám poslouží například papírové boxy s víky, které navíc seženete za pár eur.

novy-rok-nove-moznosti-uklidte-si-nejen-v-domacnosti_cont_CZ-teaser2-img
novy-rok-nove-moznosti-uklidte-si-nejen-v-domacnosti_cont_CZ-teaser3-img

Předsevzetí, které vám změní život

Ať už jste se nedávno rozešli se svou láskou nebo jste ztratili pejska či blízkou osobu, mít vystavené předměty, které vám je připomínají, není nejlepší řešení. Stejně jako "lapače prachu", i tyto upomínkové předměty je nejlepší dát pryč z dohledu. Rozumíme ale, že k nim stále máte citovou vazbu. Dejte je do úložných boxů. Díky tomu budou v bezpečí před poškozením a vždy, když se vám bude stýskat, se víte k těmto věcem vrátit. Možná se to nezdá, ale toto předsevzetí vám pomůže změnit váš život.

 

Ložní prádlo po babičce, ručníky od maminky

Zejména v období, kdy se člověk osamostatňuje od rodičů, je vděčný za každou pomoc. Dostane tak lůžkoviny či soupravu ručníků, které mu posunou rodiče nebo prarodiče. Často je pro nás i ložní prádlo nevhodným vánočním dárkem. Pokud dostaneme textilie, které se nám nelíbí, jednoduše je zařadíme mezi ostatní, ale nepoužíváme je. Kolik takových kousků máte doma vy? Nejvyšší čas se toho zbavit. Kupte si raději jen pár kvalitních povlečeníručníků, které opravdu využijete a nebudou vám pouze zabírat místo.

novy-rok-nove-moznosti-uklidte-si-nejen-v-domacnosti_cont_CZ-teaser5-img

 

Dejte si předsevzetí, že budete méně konzumní

Chcete zhubnout, změnit styl nebo se už jen nedokážete dívat na přeplněné skříně a poličky, které se prohýbají od množství oblečení? Právě teď je ideální období na to, abyste si protřídili i oblečení. V tomto případě ale rozhodně neplatí, že se k vyřazení vrátíte později. Buďte nekompromisními a zbavte se toho, co už nenosíte. Pamatujte, méně je více! Mějte v šatníku raději méně, ale kvalitních věcí. Takto vytříděné oblečení můžete posunout známým nebo dát na charitu. Pokud se snažíte co nejvíce šetřit přírodu, namísto plastových pytlů můžete použít vakuové sáčky. Vejde se do nich mnohem více šatů.

novy-rok-nove-moznosti-uklidte-si-nejen-v-domacnosti_cont_CZ-teaser6-img

Staré za nové

Zdá se vám, že vaše sedací souprava nebo postel má ty nejlepší časy už za sebou? Ani obývací stěna nepatří k něčemu, čím byste se rádi pochlubili? Nejvyšší čas na výměnu. Mít doma moderní a kvalitní nábytek nemusí stát majland. Právě naopak. U nás v Möbelix si umíte vybrat ze široké nabídky krásného a moderního nábytku, přičemž velké množství je i v probíhající slevě. Prohlédněte si náš web a přesvědčte se o tom sami.

novy-rok-nove-moznosti-uklidte-si-nejen-v-domacnosti_cont_CZ-teaser8-img