cz-blog-nastenny-regal-z-taburetu-DIY-img

 


Nástěnný regál z taburetů DIY


Nedávno jsem vám předvedla, jak je náš dřevěný taburet všestranný. Jak jsem už slíbila, nebyl to jediný skvělý nápad, jak ho využít, protože dnes vám představím skvělý regál a věšák v jednom! V závislosti na prostoru si jej můžete přizpůsobit jak potřebujete a jak se vám líbí.


Co všechno budeme potřebovat na výrobu:


✓3 - 4 taburety Ludwig

✓vrtačku

✓přímočarou, nebo ještě lépe kotoučovou pilu

✓šrouby

✓brusný papír

✓barvu ve spreji

✓případně závěsné háčky


 

cz-blog-nastenny-regal-z-taburetu-DIY-img1

 

Postup výroby:


Před zahájením úkonů vrtání a řezání je lepší si udělat hrubý náčrt, jak chceme aby regál vypadal, příp. podle toho, kolik místa máme na stěně.  Já jsem pracovala se třemi dřevěnými taburety, které jsem si nejprve „nanečisto“ rozložila do přibližné požadované podoby. Poté jsem použila přímočarou pilu (lepší by byla ale kotoučová) a všechna sedadla jsem rozřízla na poloviny. Také jsem dvě nohy židle zkrátila asi o 10 cm.


 

cz-blog-nastenny-regal-z-taburetu-DIY-img2

 


Chceme-li zabránit vyčnívání dřevěných třísek, oříznuté hrany opracujeme brusným papírem.

Pokud chcete dodat regálu trochu barvy (jako já), jednotlivé poloviny sedadel natřete nebo nastříkáte barvou. Až je vše dobře vyschlé, pokračujeme v práci.


 

cz-blog-nastenny-regal-z-taburetu-DIY-img3

 


Nohy židle tvoří konstrukci a „větve“ nového regálu, takže je třeba je mezi sebou dobře pospojovat. Před šroubováním dvou kusů dřeva k sobě je rozumnější si předem předvrtat otvory.  Až má konstrukce regálu požadovaný tvar, připevníme poloviny sedadel, které nám budou tvořit poličky.


 

cz-blog-nastenny-regal-z-taburetu-DIY-img4

 


Navíc můžeme na regál namontovat i závěsné háčky, které nabídnou ještě větší možnost skladování nebo dekorování předmětů. Nakonec tento regál pevně přimontujeme na stěnu. Líbí se vám?


Vyzkoušejte to!


 

cz-blog-nastenny-regal-z-taburetu-DIY-img7 Mia Mia Mia s/?s=stojaci+lampa