cz-blog-nastenna-police-s-dozami-diy-image

 

 

Nástěnná police s dózami DIY

 

Začneme hádankou: Víte, co mají společného kancelářské sponky, připínáčky, špendlíky a samolepky? Uhodli jste, jsou malé a vždy někam zmizí. Když je potřebujete, nikdy nejsou a vy musíte dokola hledat. Proto, abych tyto malé pomocníky udržela pohromadě a aby byly vždy rychle po ruce, když je naléhavě budu potřebovat, vymyslela jsem si ,,zlepšovák‘‘. Ráda se s mým nápadem podělím i s vámi.

A uděláme to tak, že jednoduše rozšíříme normální polici o dózy nebo sklenice – myšlenka je tak jednoduchá, jak je důmyslná

 

Co budeme potřebovat pro takovou nástěnnou polici s dózami:

 

• nástěnná police

• několik dóz nebo sklenic různých velikostí (například z prázdných džemů)

• samořezné šrouby

• metr a pero

• hadicové spony (ze železářství)

• pracovní jehla (nebo kladivo a hřebík)

 

 

cz-blog-nastenne-police-s-dozami-dyi-image2

 

A takto jsem si vyrobila nástěnnou polici s dózami:

 

Na začátek položte dózy na poličku tak, abyste jim našli správné umístění. Sklenice v různé velikosti se dají pěkně namontovat do dvou řad (neměly by však být umístěny příliš blízko sebe, protože by bylo náročné je odšroubovat a vyjmout).

Můžete si pořídit dózy ve vhodné barevnosti nebo si uzávěry nastříkejte dle vašich požadavků, popřípadě nabarvěte i sklo. Když jsou sklenice připraveny k montáži, uděláme do uzávěru minimálně 2 díry pracovní jehlou, případně hřebíkem a kladivem (víko se pak nebude otáčet kolem své vlastní osy).

Přiložte uzávěry k polici a vyvrtejte podle otvorů díry. Pomocí šroubů je připevněte k polici.

 

cz-blog-nastenna-police-s-dozami-dyi-image3

 

Vrtačkou se uzávěry dobře namontují, takže později stačí odnímat pouze sklo.

 

cz-blog-nastenna-police-s-dozami-dyi-image4

 

Hadicovou sponu jsem připevnila k boční straně nástěnné police a s ní i dózu otočenou dolů hlavou. Pokud vyvrtáte malou dírku v uzávěru, můžete nádobu v ideálním případě použít jako „dávkovač provázku“ a už nikdy nebudete muset hledat jeho začátek.

 

cz-blog-nastenna-police-s-dozami-dyi-image5

 

Nakonec jsem polici pomocí vodováhy připevnila ke stěně. V závislosti na tom co chcete v dózách uchovávat, si v nich najdou místo různé pomůcky jako vatové tyčinky a tampóny, vlasové gumičky, koření do kuchyně nebo křídy, pera a školní potřeby.

 

cz-blog-nastenna-police-s-dodanim-zdarma-image6

 

Vyzkoušejte to!​

 

cz-blog-nastenna-police-s-dozami-dyi-imagemap k ponuke k ponuke k ponuke