cz-blog-melonovy-gril-DIY-img

 


Melounový gril DIY


SSezóna grilování a zahradních párty je v plném proudu, proto jsem si pro vás připravila tuto ovocnou bombu. Ke grilování patří také zdravá zelenina a ovoce. I tuto část gril menu si můžeme zpestřit zajímavým způsobem.


Co všechno budeme potřebovat pro výrobu melounového grilu:


✓ 1 červený meloun

✓ 4 mrkve

✓ červené hrozny nebo jiné tmavé ovoce (borůvky, ostružiny, …)

✓ čerstvé ovoce (ananas, mango, pomeranče, banány, …)

✓ malou lžičku na zmrzlinu nebo menší naběračku

✓ dřevěné špejle nebo špízy

✓ nůž a desku na krájení


 

cz-blog-melonovy-gril-DIY-img1

 

Výroba melounového grilu:

 

Nejprve si vodní meloun rozkrojíme na dvě poloviny. Spodní polovina bude tvořit základ grilu. Může být o něco větší než horní polovina. Ta bude později použita jako kryt. Na nohy grilu použijeme 4 mrkve, které vložíme do spodní „grilovací části“ melounu. Nejjednodušší způsob pro upevnění nožiček je vyříznutí 4 obdélníkových otvorů do spodní části melounu. Konce mrkve ořežeme, ať jsou přizpůsobeny otvorům a dobře zapadnou.

 

 

cz-blog-melonovy-gril-DIY-img2

 


Když už má meloun na nožičkách dobrou stabilitu, odstraníme jeho vnitřek. Nejlepší je použít malou naběračku na zmrzlinu, menší naběračku nebo lžíci, s pomocí které vydlabeme z dužiny tvarované kopečky. Ty později napíchneme na špízy.


 

cz-blog-melonovy-gril-DIY-img3

 


Vydlabanou spodní polovinu grilu naplníme tmavým ovocem, docílíme tím vzhled uhlí. Pomocí dřevěných špejlí pak vyrobíme mřížku grilu..


 

cz-blog-melonovy-gril-DIY-img4

 


Zbývající ovoce nakrájíme na malé kousky a postupně střídavě napíchneme na špízy. 2-3 takové hotové špízy položíme na mřížku grilu. Zbývající si můžeme připravit a položit na podnos nebo talíř. Jak se vám líbí tento skvělý dezert?


 

cz-blog-melonovy-gril-DIY-img5

 


Chcete-li tento krásně vypadající dezert ještě vylepšit, použijte tekutou čokoládu do misky, špízy v ní můžete namáčet.


Vyzkoušejte to!