maritime-lampa_uvodny CZ

 

 

Maritime lampa DIY

 

Zdravím všechny námořníky!

 

Tak jako každý rok, i letos nám léto přináší námořnické barvy mezi naše čtyři stěny. Barvy bílá a modrá v kombinaci s dřevěnými prvky vytváří moderní a stylovou námořnickou téma bydlení. Samozřejmě, důležitou roli hrají i lana, kotvy, sítě a mušle.

 

V souladu s tímto stylem vám dnes ukážu, jak změnit obyčejnou stolní lampu na skvělý námořnický doplněk do vašeho domova.

Co budeme potřebovat:

  • stínítko na lampu
  • podstavec lampy ze skla nebo prázdnou skleněnou láhev
  • písek, mušle, malé kousky dřeva
  • provaz, cca 20 m dlouhý
  • lepicí tavnou pistoli
  • nůžky, řezací nůž
maritime-lampa_pomocky CZ

Jak postupovat při výrobě námořnické stolní lampy:

Já jsem si to usnadnila a použila jsem hotovou lampu se skleněným stojanem. Pokud takovou lampu k dizpozici nemáte, můžete použítiprázdnouskleněnou láhev (pouze pak nezapomeňte na osvětlení s kabelem nebo LED).

maritime-lampa-postup1 CZ
maritime-lampa-postup2 CZ

Spodní část jsem oddělila tak, abych nožičku mohla naplnit pískem, malými mušlemi a kusy dřeva. Možná i vám zůstaly ještě nějaké drobné suvenýry z poslední dovolené u pláže, které se dají použít. Po naplnění jsem s pomocí lepicí pistolí zpět přilepila závit na nohu lampy.

maritime-lampa_postup3 CZ
maritime-lampa_postup4 CZ

Nyní přijde na řadu stínítko. Použila jsem asi 20 m dlouhé a 0,5 mm silné lanko. Počínaje na spodní straně, lanko jsem postupně obmotávala kolem celé vnější strany stínítka. K upevnění jsem použila opět lepicí pistoli (třeba si dát pozor, ať nemáte spálené prsty).

 

Nechala jsem vyschnout a zatím jsem si připravila dekoraci s mušlemi a dřevem podle vlastní fantazie. Ta se pak připevní k lampě.

 

Nakonec se stínítko upevní ke stojanu a lampa je připravena k použití.

 

maritime-lampa-postup5 CZ

 

maritime-lampa-postup6 CZ
maritime-lampa-postup7 CZ

Vyzkoušejte to!