Lampy z plechovek

 


Lampy z plechovek


Plechovky nejsou praktické jen v kompletním stavu, kdy v nich dokážeme po dlouhou dobu skladovat různé věci, jsou taktéž užitečné když jsou prázdné. Můžeme z nich vyrobit stojan na příbory, organizér do pracovny, formy na pečení na malé koláče nebo i stojan na květiny. Jejich využití je prostě nekonečné.


Protože osvětlení bylo při zařizování vždy důležitým tématem, v tomto článku vám ukážu, jak z plechovek vyrobit trendy lampy.


 

Co budeme potřebovat na výrobu lamp:

 

✓ prázdné plechovky
✓ vrtačku s vykružovacím vrtákem
✓ drát
✓ šrouby, podložky a šroubovák
✓ zbytky tkanin / látek nebo tapet
✓ nůžky
kabel na závěsnou lampu

DIY lampy z plechovek

Návod na výrobu lamp z plechovek:


Jako první je třeba vyvrtat díry do spodní části plechovek. Použijte k tomu vrtačku s vykružovacím vrtákem (průměr nástavce závisí od průměru objímky na žárovku). Při tomto kroku třeba být obzvlášť opatrný. Doporučuji použít i pracovní rukavice, protože okraje plechovky mohou být velmi ostré.


Pak si na kousek látky nebo tapety načrtněte obal na plechovku a vystřihněte ho. Tento kus látky nebo tapety vložte pomocí horké tavné pistole na plechovku. Aby bylo později možné připevnit stojan, po obou stranách plechovky si ve stejné výšce předvrtejte dírky a dejte do nich šrouby s podložkami.

 

Lampy z plechovek

 

Na stojan můžete použít drát nebo starý věšák. Já jsem použila kus drátu, který jsem nejprve prohnula. Pak jsem ho přiložila k okraji stolu a zatlačila proti němu knihou. Takto se mi podařilo snadno dosáhnout požadovaný tvar. Stojan jsem potom připevnila na předpřipravené šrouby na plechovce.


Nakonec přes vyvrtané díru provlékněte objímku a zakruťte do ní žárovku.

Pokud byste chtěli raději závěsnou lampu, a nikoli stolní, z postupu jednoduše vypusťte drátěný stojan.

 

Lampy z plechovek

 

Vyzkoušejte to!