ako zladit doplnky - uvodny CZ

 

 

Jak sladit vánoční doplňky s interiérem

 

Vánoce jsou obdobím, kdy můžeme naše domovy vyzdobit v maximální možné míře, popustit uzdu fantazii a vykouzlit si tak neopakovatelnou atmosféru. Jen si představte, že zatímco za oknem zuří zima, vy sedíte doma s hrnkem horkého čaje a užíváte si pohled na domácnost zaplavenou vánočními dekoracemi.

 

Období Vánoc se dá pojmout opravdu stylově. Stačí, když se letos budete držet trendu Merry Berry Christmas, který vás dostane svým útulným a elegantním vzhledem. Nezaostává ani vánoční výzdoba ve stylu skandinávského a pohodového Hygge nebo Joyful Christmas, která se vyznačuje studenými odstíny připomínajícími zimu a sníh.

 

Přestože barevné trendy jsou na tuto sezónu jasně dané, neznamená to, že se musí líbit každému. Základem je, aby se u vás doma cítili pohodlně. Pokud si kladete otázku, jak sladit interiér s vánočními doplňky, máme pro vás řešení! Stačí, pokud dodržíte 6 základních kroků, které se budou hodit do každého interiéru bez ohledu na jeho barevnost, či styl.

Méně je více

Platí to i v případě Vánoc, které si v očích mnoha přímo žádají velkolepou výzdobu. To ale může být krok vedle, protože by se jednotlivé dekorace navzájem tloukly. Vsaďte na maximálně 2 výrazné dekorace a ty nechte vyniknout, přičemž jednou z nich je již sám o sobě ozdobený vánoční stromeček.

Lidový vánoční stromek

V případě, že vás už nudí typické barevné variace jako je červená a zlatá, či modrá a stříbrná, zvažte výzdobu v dřevěném stylu. Minimum vánočních koulí v bílé barvě a více dřevěných prvků jsou stále neotřelou alternativou, která navíc dokonale sedne do každého interiéru.

jak sladit doplnky - polstare

Vánoce v povlečeních

Nezáleží na tom, jaké barvy je vaše sedací souprava nebo stěny. Dokonalé propojení interiéru s vánoční výzdobou uděláte pomocí povlečení na polštářích, které by stylem a barvou měly korespondovat s vánočním stromečkem. Jelikož během dlouhých zimních dní trávíme nejvíce času v obývacím pokoji, můžeme s polštářem sladit i teplou přikrývku ve stejném barevném odstínu. Nejen, že zahřeje, ale bude plnit i účel efektního doplňku.

Teplo svíček

Vyzdobit prostor tak, aby působil harmonicky, se dá i pomocí svíček. Ty vytvářejí teplo domova a zároveň příjemnou atmosféru. Svíčky nemusí být jen klasické oválné, ale mohou mít i různé tvary. Zkuste dát vedle sebe 4 různě vysoké svíčky, přičemž ponechejte kombinaci v poměru 2 bílé svíčky, 1 zlatá nebo stříbrná, 1 barva z vánočního stromku. Svíčky umístěte i do ozdobných luceren či skleněných váz. Právě ty mohou tvořit druhý nejvýraznější doplněk.

Prostírání

Hojnost během vánočního období se spojuje nejen s výzdobou, ale také s chutnými jídly. Během svátků se setkávají rodiny, kamarádi, známý, a usadit je za krásně upravený jídelní stůl je trefou do černého. Jak ale připravit jídelní stůl tak, aby ladil se zbytkem interiéru, dekoracemi a zároveň nepůsobil přeplněný? Je to velmi jednoduché.

 

Umístěte do středu živou ikebanu, kterou si umíte pohodlně vyrobit i sami doma. Tu v umělé podobě najdete například i na našich prodejnách. Opakuje se tak nejvýraznější prvek jehličnatého vánočního stromku. Výzdobu zakončete ozdobnými barevnými ubrousky, prostíráním a pěkným jídelním servisem. Pokud se chcete cítit opravdu výjimečně, vyměňte tradiční jídelní servis za sváteční. Vánoce jsou ideálním obdobím, kdy si můžete svůj jídelní servis rozšířit o nový.

 

jak sladit interier - prostirani

Sklo a vánoční koule

Může se vám zdát, že jsme se v tomto článku zaměřili pouze na obývací pokoj a kuchyň, respektive jídelnu. Je to zejména proto, že jde o místnosti, ve kterých se zdržujeme během vánočního času nejvíce. Zbytek prostoru ve vašem příbytku můžete propojit i tím, že do velkých skleněných váz či nádob vložíte vánoční koule ve stejné barvě jako ty na vánočním stromku.

Malý tip na závěr

Dlouhé bílé saténové závěsy u oken budou působit něžným dojmem a opticky prosvětlí celou místnost. Sepněte je uprostřed stuhou, která bude barevně korespondovat s vánoční výzdobou. Jde o maličkost, která dotáhne váš interiér během Vánoc do dokonalosti.

jak sladit doplnky - loznice

Velký tip na závěr

Pokud vám v maximální míře záleží na tom, jak bude vypadat váš interiér (nejen) během Vánoc a chcete výraznou změnu, seznamte se s naší kolekcí Merry Berry Christmas.

 

V nádherných bobulových odstínech, které jsou TOP barvou nadcházejícího období, máme pro vás k dispozici množství doplňků vhodných do jídelny, ložnice i do obývacího pokoje. Vytvořili jsme pro vás i ideální kombinaci nábytku, která podtrhne eleganci a luxus této barvy.

 

Věřte nám, že díky Merry Berry Christmas zazáříte jako nikdy předtím!