cz-blog-ako-vyrobit-stromcek-img

 

 

Jak si vlastnoručně vyrobit vánoční stromek

 

 

Vánoce nejsou jen o příchodu Ježíška nebo Děda Mráze, ale i o vánočním stromku. Jak velký by měl být stromeček tento rok? Kam ho dát? Bude to jedlička nebo smrk? Bude barevně ozdobený nebo holý? Kdo by hledal alternativu ke klasickému stromečku, v blogu O bydlení najde hned dvě.

Stromek na stěnu, který je vhodný pro majitele psů nebo koček, jsme si již představili. V tomto blogu se naučíme udělat malý stromek z věnce a větviček, který lze umístit na komodu nebo stolek.

Co budeme potřebovat:

  • věnec (ten si také můžete udělat sami)
  • 6-8 holí (např. bambusových) dlouhých přibližně 80 cm
  • lepicí pistoli
  • drát
  • vrbové nebo jedlové větve, břečťan, mech
  • vánoční ozdoby
cz-blog-ako-vyrobit-stromcek-img-teaser

A takto jsem vyrobila vánoční stromek:

Začala jsem věncem, který tvoří základ vánočního stromku. Já jsem si to usnadnila a věnec jsem si koupila. Věnec si však můžete i vyrobit. Pak jsem do věnce v pravidelných intervalech pozapichovala hole a na vrchu jsem je svázala.

cz-blog-ako-vyrobit-stromcek-img-teaser2
cz-blog-ako-vyrobit-stromcek-img1-teaser2

Věnec a hole tvoří kostru vánočního stromku. A aby byl stromek stabilnější, hole jsem k věnci připevnila pomocí lepicí pistole. V dalším kroku se musíte rozhodnout podle toho, co máte k dispozici, případně podle toho, v jaké barvě stromeček chcete mít. Pokud chcete stromek hnědý použijte vrbové větvičky nebo révu. Pro zelený stromek použijte větve z jedličky, břečťan nebo mech. Já jsem zvolila první variantu.

cz-blog-ako-vyrobit-stromcek-img-teaser4
cz-blog-ako-vyrobit-stromcek-img1-teaser4

Na připevnění větviček jsem použila tenký drát, který jsem upevnila ke kostře stromečku. Větvičky připevňujte podle toho, jaký hustý chcete svůj stromeček mít. Když je toto hotové, nastává čas zdobení. Zde se kreativitě nijak meze nekladou.

 

Můj tip: Aby byl stromeček poutavější, na výzdobu použijte i světelnou řetěz. Vždyť jaké by to byly Vánoce bez pohádkových světýlek ?!

cz-blog-ako-vyrobit-stromcek-img1

Vyzkoušejte to!