Dětský stolek na hraní

 


Dětský stolek na hraní


Zvláště během deštivých a chladných dnů, o které na podzim a v zimě není nouze, by se vaši nejmenší doma určitě neměli nudit. Pokud tomu chcete předejít, je třeba pro ně vymyslet stále něco nového. Co třeba týpí ze závěsů nebo podomácku vyrobená plastelína.


Pokud již máte tyto tipy vyzkoušené, dnes mám pro vás jeden nový. Ukážeme si jak vyrobit hrací stolek pro děti.


Pomůcky na výrobu stolku se základní stavebnicovou deskou:


✓ malý starší stolek, konferenční nebo noční stolek
✓ magnetická lišta
✓ sada dóz na koření na magnetickém držáku
✓ základní stavebnicová deska
✓ horké tavné lepidlo (ještě ideálnější by byl silikon)
✓ šroubovák

 

Dětský stolek na hraní DIY

 


A takhle jsem postupovala:


Já jsem použila starší noční stolek, ale podle toho co máte k dispozici, můžete použít i malý jídelní stolek, popřípadě odkládací stolek, který už u vás nemá žádné využití. Chtěla jsem vyrobit stolek určený speciálně na stavění stavebnice, protože sama jsem se s ní ráda hrávala, a nepořádek, který v dětském pokoji ze stavebnice vždy vnikl si pamatuji dodnes.

 

Dětský stolek na hraní

 

Stavebnicovou desku s rozměrem cca 25x25 cm jsem pomocí horkého tavného lepidla (poradila bych vám ale silikon, protože zůstane trochu elestickejší) přilepila na vrchní část stolku. Některé stavebnice jsem uložila do zásuvky. Pro uložení speciálních kousků stavebnice jsem na zásuvku připevnila magnetickou lištu s jednotlivými dózami.

 

Dětský stolek na hraní DIY

 

Své místo na stolku si najdou i malé modely aut (angličáky). Pro tento účel jsem namontovala další magnetickou lištu. Takto si může každý udělat svůj vlastní herní stůl, přizpůsobený svým potřebám.

 

Dětský stolek na hraní

 

Nejlepší na tom je, že vaše děti vám při výrobě stolku mohou pomáhat. Vždyť kdo by měl vědět lépe co by na něm mělo být než ony?


Vyzkoušejte to!