cz-blog-den-matek-image1

 

Den matek

 

Bez nich by nebyl náš život. Bez nich by náš svět nebyl světem. Určitě už víte, o kom je řeč. Naučili nás všechno, obdařili nás láskou, pomáhali, povzbuzovali a podporovali. A dělají to stále, nezáleží na tom, kolik je nám let. Proto jim – matkám patří alespoň jeden svátek v roce, Den matek. 

 

Vznik Dne matek

 

I když pozornost by si zasloužili každý den, jeden den je tu speciálně pouze pro ně. U nás tradičně připadá na druhou květnovou neděli a populárním se stal od počátku 20. století. Američanka Anna Marie Jarvisová tehdy nějaký čas po matčině smrti uspořádala setkání „Memorial Mother`s day Meeting“, a hádejte, kdo tam nesměl chybět a strašil všude kolem?  ale ještě před ní chtěla založit Julia Ward v roce 1872, za zakladatelku je ale považována právě Anna Jarvis. I když ona sama matkou nikdy nebyla, chtěla, aby se takto ctili jiné ženy a matky, k čemuž ji inspirovala její vlastní, Anna Marie Reeves Jarvis.

 

Toto setkání bylo základním kamenem pro vznik dnešního Dne matek, a nakonec se rozšířil až k nám. 30 let této události vznikl i příbuzný Den otců. 
Úcta k matkám a oslavy s tím spojené však sahají ještě hlouběji do historie. V Anglii se vzdávala tato úcta ještě kolem roku 1600, v starověkém Římě a Řecku zmínky sahají až do 250 let před Kristem.

 

 

cz-blog-den-matek

 

Ideální dárek ke Dni matek

 

Podle tradic by dárek darován od srdce měl být vyroben vlastnoručně. Tím nejoblíbenějším jsou stále květiny. Ale i snídaně podávána na pěkném servisu či pozvání na oběd nebo večeři jistě rozehřeje srdce nejedné mámy. Nejlepší je tento den trávit čas společně. Pokud ne osobně, určitě potěší i telefonát. Jelikož já ráda vyprávím, není divu, že Den matek je jedním z mých nejoblíbenějších dní v roce, hihi

 

cz-blog-den-matek-imagemap k ponuke k ponuke k ponuke k ponuke

Mámy jsou jednoduše nejlepší!

 

Vaše Mia

 

cz-blog-den-matek-imagemap1 k ponuke k ponuke k ponuke