Co si myslí Češi a Slováci o pastelovém trendu v bydlení?

 

 

Co si myslí Češi a Slováci o pastelovém trendu v bydlení?

 

 

V posledních dvou článcích jsme vám přiblížili trend v bydlení na rok 2020. Je jím použití pastelových barev v domácnosti. Ukázali jsme vám, jak jednoduše a hravě se dají pastelové odstíny zakomponovat do bydlení. Přesto jsme si vědomi toho, že tento trend nemusí být pochuti každému. I proto jsme se rozhodli udělat průzkum mezi Čechy a Slováky. Výsledky byly s malou odchylkou téměř totožné.

Češi i Slováci milují barvy

Pokud se podíváme na alespoň částečně rekonstruované příbytky Čechů a Slováků, můžeme konstatovat, že mají rádi zejména jednoduchost a barvám se vyhýbají. I proto nás překvapily a zároveň potěšili výsledky průzkumu. Naše národy se shodly, že mají rády barevný čalouněný nábytek. O měnícím se vkusu našich národů svědčí i stále větší poptávka po barevných sedacích soupravách a postelích.

Nábytek v pastelových barvách

Hlavou rodiny je žena

Jednou darmo, u Čechů i Slováků má hlavní slovo ve výběru barev žena. Shoduje se na tom téměř 90% dotázaných. Milé dámy, doufáme, že i díky tomu budete stále více preferovat širokou škálu barev. Nezapomínejte na to, že trendem v bydlení na tento rok jsou pastelové barvy. Ty můžete zakomponovat tak, aby působily nenuceně, hravě a designově. Více o tom se dočtete v předchozích dvou článcích z kategorie Möbelix radí.

Výběr pastelových barev

Sbohem nudo, vítejte pastelové barvy v kuchyni!

Pastelové barvy si ve své kuchyni umí představit až 67% dotázaných. Mnozí by uvítali jemné pastelové oživení v podobě barev na stěně nebo v doplňcích. Jsou i tací, kteří se nebojí zcela podlehnout trendům a zvolili by různobarevné pastelové židle, zástěnu, nebo klidně i kuchyňská dvířka. Díky možnostem, které jsou dnes k dispozici, si zákazník může vybrat ze široké nabídky spotřebičů v různých barvách. Barevná lednička, mikrovlnka nebo topinkovač? Žádný problém! Doporučujeme, abyste v tomto případě sáhli po jednotném tónu. Vyberte si vaši oblíbenou pastelovou barvu a pořiďte si spotřebiče právě v ní. Uvidíte, jak jednoduše se změní celkový design vaší kuchyně.

Pastelové barvy v kuchyni

Pastelové barvy nejsou jen pro ženy

Mnozí mají mylnou představu, že pastelové barvy se hodí pouze do ženského příbytku. Není to pravda. Pastelové barvy se líbí i mužům. V anketě, ve které jsme se zeptali zákazníků, zda mají raději teplejší nebo chladnější pastelové odstíny, byla odpověď poměrně jednoznačná. Češi i Slováci preferují teplejší odstíny! Nemusí to ale hned znamenat mít vše v růžovém. Mezi teplejší odstíny patří pastelové odstíny žluté, oranžové nebo dokonce zelené.

Kolekce Terrazzo Reloaded

Nejnovější kolekce, kterou můžete najít v prodejnách nebo v našem e-shopu, má název Terrazzo Reloaded. Vychází z útulnosti a hravosti, kterou dokáží přinést pastelové barvy do domácnosti. Nábytek a doplňky v bílé, pastelové růžové nebo bleděmodré barvě neupoutají pouze zrak, ale zároveň vytvářejí i hravou a přátelskou atmosféru. To, že váš domov bude díky tomu absolutně trendy, snad zmiňovat ani nemusíme.

Ložnice ve stylu Terrazzo