7 kreativních nápadů jak zabalit vánoční dárky

 

 

7 kreativních nápadů jak zabalit vánoční dárky

 

Patříte k těm šťastlivcům, kteří již mají všechny dárky vyřešeny nebo si to necháváte na poslední chvíli? Nezáleží na tom, do které skupiny lidí patříte, jedno máme všichni společné. Každý z nás chce svým dárkem vykouzlit úsměv na tváři toho druhého.

 

Moment překvapení začíná již při prvním kontaktu s dárkem. Vánoce jsou obdobím, kdy můžeme popustit uzdu fantazii a to platí i v případě balení. Zapomeňte na tradiční balící papír a vsaďte nejen na modernější a levnější, ale zejména ekologičtější balení vánočních dárků. To, co budete potřebovat, jsou zejména šikovné ruce a čas. Pokud vás zajímá kreativní balení dárků, rozhodně čtěte dále. Naše tipy vycházejí zejména z toho, abychom zrecyklovali materiál, který už máme doma.

1. Papír na pečení

Hnědý pečící papír má doma určitě každý. Kromě toho, že se na něm dají připravit chutné koláče či jiné vánoční recepty, může sloužit i na ukrytí "tajemství". Dárek zabalený v papíru na pečení, který je navíc provázán bílým provázkem, působí velmi efektně. Na ozdobení stačí na dárek přilepit malou větvičku. Nepřipomíná vám to hygge styl?

Ekologické balení vánočních dárků


2. Starý pletený svetr

Jen se pěkně prohrabte v šatníku a určitě najdete několik kousků zimních pletených svetrů, které již dávno nenosíte a jen vám zbytečně zabírají místo. Co s nimi? Zřejmě už tušíte, že se z nich dá vyrobit originální balení na vánoční dárek. Odstřihněte rukávy v požadované délce podle toho, co do nich chcete zabalit. Spodní stranu sešijte, aby vám dárek z rukávu nevypadl. Horní část nechte otevřenou a pouze ji stáhněte stužkou. To je ale rozkošné!

3. Krabice od čaje i od bot

Podle velikosti dárku zvolte krabici. Ať už bude od čaje nebo od bot, postup je stejný. Buď ji nabarvěte barvou nebo zabalte do papíru, který můžete pokreslit či popsat. Dárek vložte do krabice, zavřete a navrch nalepte ozdobnou hvězdu, převažte ho stuhou nebo naneste lepidlo a na to ještě dokud nezaschne rozprašte třpytky. Dárek v takové ozdobné krabičce působí hned o level lépe, co říkáte?

Dárek zabalený v krabici
Kreativní balení dárků

4. Svačinový sáček

Balíte dětem do školy svačinu do papírového sáčku? Pak si vůbec nemusíte pořídit drahý ozdobný papír. Díky svačinovému sáčku bude kreativní balení dárků hračka. Jednoduše do něj vložte malý dárek, svrchu jej přehněte a přelepte, zasponkujte nebo přichyťte obyčejným kolíčkem na prádlo. K tomu můžete přidat i vlastnoručně vyrobenou jmenovku například z barevného papíru. Efektně vypadá i přilepená skořice nebo sušený pomeranč.


5. V hlavní roli fotografie

Použijte obyčejný kancelářský papír nebo pečicí papír a do něj zabalte váš vánoční dárek. Na přední stranu nalepte vytištěnou fotografii osoby, které je dárek věnován, popřípadě vaši společnou. Bude tak vědět, od koho dárek je a rozhodně to bude velmi originální. Na fotografii můžete také dokreslit bubliny a dopsat do nich různý milý nebo vtipný text. Například, pokud darujete někomu stěrací mapu světa, napište tam "... aby ses neztratil" nebo naopak, "Kam to bude nejblíže?"

6. Kapesníky od babičky

Starší lidé neznali papírové kapesníky tak, jak je známe my dnes. Používali látkové, které byly častokrát různě zdobené. Ty jim nyní leží vyžehlené na kupce ve skříni. Půjčte si několik takových kapesníků. Zabalte do nich menší dárky a nahoře je stáhněte obyčejnou gumičkou. Přidat můžete drobné vánoční ozdoby jako jsou koule, či hvězdičky. Jednou z možných variant je také jednoduše kapesník nahoře zauzlovat. Takto zabalený dárek nepotřebuje žádnou další výzdobu. Totéž můžete udělat i se šátky či jinou látkou, kterou doma máte.

7. Kreativní balení dárků od Medvídka

Nakreslete si na výkres medvěda s tělem. Vypadat by měl jako "ten plyšový z 80. let", který měl rozevřené ručky. Medvěda následně vystřihněte, dokreslete mu oči, nos a úsměv. Následně mu pod krk vložte drobný zabalený dárek a ruce medvěda přilepte na tento dárek. Bude to tak působit, jakoby medvídek dárek držel. Takto kreativně zabalený vánoční dárek ocení každý, protože zaručeně dokáže vykouzlit úsměv na tváři.

Nápady na balení dárků