Tipy na dárky ke Dni matek

 

 

6 tipů na dárky ke Dni matek

 

 

Už o pár dní je tu den, který vzdává hold každé mámě na světě. Jak byste vy popsali svou maminku? Možná by se tento popis při více lidí shodoval a nakonec by z toho vzešlo totéž. Mámy jsou superhrdinky, které stojí vždy při nás. Nezáleží na tom, zda jsme byli dětmi, poblázněnými teenagery nebo se máma stala naší nejlepší parťačkou až v dospělosti. Důležité je, že máma tu byla vždy pro nás. Nezapomeňte jí vyjádřit lásku a poděkovat za její péči právě během Dne matek. Zaslouží si to.

Voňavý dárek ke Dni matek

Květy jsou snad nejuniverzálnějším dárkem pro každou ženu. Dokáží se jimi vyjádřit ty nejrozdílnější pocity od omluvy až po vyjádření lásky. Kytice čerstvých voňavých květů potěší každou maminku. Pozor ale na to, jaké květiny zvolíte. Ne všechny se hodí pro každou příležitost.

 

Zapomeňte na růže. Jsou vhodnější spíše od muže pro partnerku. Vyjadřují vášeň, touhu a velkou lásku. Tulipán představuje květ, který vystihuje věrnost a něžnost.

 

V případě kytice pro mámu zvolte mix pestrobarevných květů nebo vsaďte na lilii. Tento elegantní květ vyjadřuje upřímnou lásku, nevinnost a čistotu citů.

Květiny, nejuniverzálnější dárek ke Dni matek

Promluvte si při dobré kávě

Zavzpomínejte s maminkou na to, jaké jste byli dítě. Nechte ji, ať vám poví ona o svém mládí. Poslechněte si, co má na plánu vařit, co už posadila a jak se má.

 

Věnujte vaší mámě nové hrnečky, které jí připomenou, že je má od svého dítěte právě ke Dni matek. Vždy si můžete udělat do nich teplý čaj, dobrou kávu nebo třeba i horké kakao. Množství zajímavých hrnků najdete také u nás na webu v kategorii vaření a stolování.

 

Nezapomeňte k tomu přibalit i bonboniéru. Sladké pouze umocní příjemně strávený čas při kávičce.

Tipy na dárky ke Dni matek

Společný čas, jehož výsledkem je chutné jídlo

Mámy jsou velmi skromné stvoření. Dávají hodně a zpět nechtějí nic. Věnujte jí čas. Je to to nejméně a zároveň nejvíce, co můžete někomu dát. Navařte si například spolu výborný nedělní oběd.

 

Nemusí jít při tom ani o recepty jako z michelinské restaurace. Úplně postačí typický nedělní vývar a klasické pečené kuře s rýží a kompotem. K tomu si upečte hrnkový koláč nebo bublaninu a je vybaveno.

 

Při této příležitosti můžete mámě darovat také užitečný dárek jako například novou kuchařskou zástěru nebo novou sadu talířů. Viděli jste už naši kolekci Violet Dreams? Jemné pastelové tóny s květy jsou jako stvořené pro každou mámu.

Speciální stolování k příležitosti oslavy Dne matek
Tipy na dárky ke Dni matek

A jde se na výlet!

Řekněte mámě, aby se pohodlně oblékla, nachystala a vyrazte si spolu na výlet do přírody. Každé mámě padne vhod pokud je vytržena ze svého stereotypu a uvidí něco nového.

 

Jaké místo zvolíte, je už na vás. Možná stačí příjemná procházka v parku, túra v horách, nebo navštivte nějaký slovenský hrad či zámek.

Předpověď počasí vypadá na Den matek velmi slibně!

Den matek strávený v přírodě

Originální dárek ke Dni matek

Ať už to bude procházka nebo túra, společné vaření nebo dáte mamince krásnou kytici, nezapomeňte se při tom vyfotit. Budete tak mít památku nejen na letošní svátek, ale zejména na společně strávený čas. Věnujte mámě velký rámeček na fotografie. Určitě bude ráda, pokud bude mít své vzpomínky i takto na očích.

 

O něco modernější volbou je digitální fotorámeček. Jednoduše nahrajete na paměťovou kartu nebo USB klíč fotografie a následně to dáte do digitálního fotorámečku. Ten začne postupně přehrávat všechny fotografie.

 

Kromě aktuálních fotografií tam přidejte i několik archivních. Pěkné vzpomínky by přece měly být navždy uschované.

Fotorámeček, ideální dárek ke Dni matek
Šperkovnice, dárek ke Dni matek, který potěší

Máma je v první řadě ženou

Nezáleží, zda má vaše mamina 40, 50, 60 nebo více let. Každá máma je v první řadě ženou, která si potrpí na vzhled.

 

Šperk patří k nejčastějším, ale zároveň i nejosobnějším dárkům. Vyberte jí takový, který jí vykouzlí úsměv na tváři.

 

Přidejte k tomu krásnou šperkovnici, ve které si může uschovat své poklady. Uvidíte, že za ten mámin úsměv a překvapení to bude stát.