6 tipů jak zvětšit předsíň

 

 

6 tipů jak zvětšit předsíň

 

 

Lidé si dávají záležet na dokonalé kuchyni, obývacím pokoji, koupelně, nebo ložnici. Věnují hodiny, dny a dokonce měsíce tomu, aby byly tyto místnosti naplánováné do posledního detailu. Při tom však zapomínají na část, která je úvodem do každé domácnosti. Předsíň!

 

Předsíň patří častokrát k nejméně atraktivním částem domu. Lidé ji neberou jako plnohodnotnou část domova, ale spíše jako skladiště pro boty, bundy, kabáty nebo klíče.

 

Právě předsíň je místností, kterou uvidíte jako první po náročném dni. Stejně to platí i v případě návštěv. Vytváří první dojem nejen o celé domácnosti, ale také o lidech, kteří v ní bydlí. Vždyť si jen porovnejte, jaký dojem na vás udělá tmavější místnost s rozházenými bundami a botami a naopak taková, která je pěkně zařízena a voňavá? Přesto je předsíň jedna z nejmenších místností v bytě nebo v domě, ukážeme vám několik triků, jak z ní vytěžit maximum.

Jakou barvu zvolit do předsíně

O barvách jsme vám psali již mnohokrát. I přesto víme, že opakování je matkou moudrosti a proto připomínáme, že do malé místnosti je třeba volit bledé barvy. Ty prostor opticky zvětší a prosvětlí. Bílá nebo jiný studený barevný odstín jsou tou správnou volbou. Studené odstíny způsobí, že stěna opticky ustoupí do pozadí. Krok vedle neuděláte ani v případě, že se rozhodnete jednu stěnu natřít pastelovou barvou. Věděli jste, že právě pastelové odstíny patří k největším trendům v bydlení na rok 2020? Jak parádní tip doporučujeme natřít část stěny tabulovou barvou. Je to nejen velmi moderní, ale také účelné. Na stěnu si můžete křídou psát milé vzkazy, nebo nákupní seznam. Takový doplněk vdechne rodinnou atmosféru a útulný dojem již předem z celého bytu nebo domu.

Tabulka na připomínky do vaší předsíně

 

Jakou podlahu zvolit do předsíně

I vy si kladete otázku, jakou podlahu zvolit do předsíně? Inu, odpověď je velmi jednoduchá. Hlavně kvalitní! Ladit by vám měla se zbytkem domu. Barevně by však měla být tmavější než stěny, aby dokázala odrážet světlo. Samozřejmostí jsou ale i koberečky a rohože pro uložení mokrých bot. Nemusí jít přitom pouze o nudné černé rohože, jak je známo. Tento kousek se klidně může stát doplňkem. Je pouze na vás, zda zvolíte výrazný, který bude akcentem k jemným stěnám, nebo nějaký s kreativním nápisem.

Rohožky na boty v předsíni

Ideální předsíň? Ta s dostatkem úložného prostoru!

Předsíň vyžaduje dostatek úložného místa. Vejít se zde musí kabáty všech členů rodiny, ale i návštěvy. K tomu boty, pantofle nebo jiné předměty. Pokud vám to prostor umožňuje, zvolte vestavěnou skříň. Pokud na to není prostor, nezoufejte. Důležité je, aby nábytek v předsíni ladil a byl tón v tónu. V případě malé předsíně doporučujeme zvolit lesklý nábytek, který také pomůže odrazit světlo. U nás v Möbelixu najdete moderní, ale především funkční nábytek do každé předsíně. Stačí si pouze vybrat kombinaci, která se vám nejvíce líbí.

Úložný prostor v předsíni

V případě malé předsíně platí zlaté pravidlo - čím jednodušší, tím lepší. K předsíňové soupravě doporučujeme zvolit i designový stojan na kabáty pro návštěvu nebo úchytky na bundy. Ty nemusí být rovnoměrně zavěšené, právě naopak. Mohou sloužit jako zajímavý doplněk na stěně. Využít lze i vchodové dveře a přímo na ně upevnit několik věšáků.

Jak opticky zvětšit předsíň

Po bledé barvě na stěně a jednoduchém nábytku přichází kouzlo s optickým zvětšením. To nám zajistí zrcadla. Slouží nejen na poslední pohled před odchodem z domu, ale jsou také výraznou dekorací. Zrcadlo by mělo být velké a mělo by už na první pohled upoutat. Největším trendem jsou dnes kulatá zrcadla v tenkém rámu. Pokud má vaše chodba "konec", namísto skříně dejte i na ni zrcadlo. Tím se vytvoří efekt nekonečna a vaše předsíň začne připomínat obrovskou halu.

Zrcadla pomáhají opticky zvětšit předsíň

Světlo naše každodenní

Už několikrát jsme vám v tomto článku zmínili prosvětlení a světlo. Pokud nemá předsíň okno, které by zajistilo dostatek přirozeného denního světla, jste odkázáni na to umělé. Lepší než jedno centrální svítidlo jsou v tomto případě spíše bodová LED svítidla s možností přizpůsobení si směru svícení. Barva světla by měla být studená.

Nezapomeňte na doplňky

Taburet nebo lavice, stojan na deštníky, košík na klíče nebo kapesníky, květ ... To vše patří k doplňkům, které potřebuje každá předsíň. Nezapomeňte ani na vonné tyčinky nebo svíčky. Díky tomu bude už od začátku váš příbytek působit příjemným a harmonickým dojmem. A o to přece jde, abyste se doma cítili dobře už od prvního kroku.

Doplňky pomohou doladit nejen předsíň